Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy mroźny wieczór przyglądałem się kilku parom walutowym. Wstępna selekcja odrzuciła wszystkie z USD, z powodu święta w Stanach Zjednoczonych. Brak Amerykanów sprawia, że sygnały jakie się pojawiły na parach z dolarem, mają mniejszą wartość prognostyczną.
Pierwszą parą na jaką zwróciłem uwagę był EUR/JPY:


Na wykresie dziennym widzimy lokalną strefę wsparcia, opartą na luce cenowej, od której kurs odbijał się już kilkukrotnie. Ostatnio pojawiła się formacja objęcia hossy, która została przynajmniej tymczasowo zanegowana. To mnie niepokoi, jak również cały układ, wyglądający mocno prospadkowo. Dodatkowym argumentem przeciwko otwieraniu pozycji pod świecę pin barową jest fakt, że odrobinę niże znajduje się naprawdę ważne, długoterminowe wsparcie.


Wykres miesięczny lepiej pokazuje skąd bierze się to długoterminowe wsparcie.

Kolejnymi trzema parami, którym się przyglądałem są, pary na których wykresach, także pojawiły się pin bary. Są to:


AUD/NZD – trwa długoterminowy trend spadkowy, kurs przełamuje lokalne wsparcie i zawraca, tworzy się świeca pin barowa. Nie jest to pełny retest przełamanego wsparcia, ale korekty do wnętrza średnich “działały” w trakcie trwającego trendu. Jedyny problem lepiej jest widoczny na wyższym wykresie.


Na interwale miesięcznym widać, że kurs znajduje się przy historycznej strefie wsparcia.


EUR/CAD – tygodniowa formacja objęcia…


Formacja z W1 jest już “skorektowana” w ok 30%. Pin bar wewnątrz średnich, przy wsparciu – zajęcie pozycji nie byłoby błędem.


EUR/NZD – Trend boczny, choć ostatni czas to silne impulsy spadkowe i delikatne korekty zakończone pin barami.

Podsumowując, dzisiejszego wieczora pojawiło się kilka ciekawych sygnałów, pod które zagranie, bez względu na wynik, nie byłoby błędem. Postanawiam otworzyć minimalną, krótką pozycję na parze AUD/NZD. Mimo, że historyczne wsparcie jest blisko, to jednak trend spadkowy wygląda niczym wodospad. Minimalną, bo w takim miejscu korekta może się przedłużyć, a jeszcze dziś wieczorem są pewne dane makro z Nowej Zelandii. Dlatego minimalna pozycja krótka. Szczegóły wejścia, na forum.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here