Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór zacznę od pary AUD/NZD, gdyż tutaj sytuacja wygląda najbardziej klarownie. Mamy drugi pod rząd pin bar, zgodny z długoterminowym trendem. Dla mnie jest zbyt blisko bardzo ważnego wsparcia, od którego kurs i tak powinien się odbić w przypadku dalszych spadków. Przypomina mi to poprzednią konsolidację na tej parze. Taka sama szerokość, podobny układ. Ja wstrzymuję się od zajęcia pozycji krótkiej, po części z bliskości ważnego wsparcia, ale powód jest gdzie indziej, pracuję nad częścią fundamentalną swojego trading planu. Myślę, że tej części mi brakowało do prognozowania nowych trendów. W najbliższym czasie będę pochłonięty tym zajęciem i jakoś chwilowo myśli odbiegają od wykresów. Zobaczymy co jutro z GBP/CAD – jutro decyzja na temat brytyjskich stóp procentowych + jakiś komentarz, który pewnie wyznaczy kierunek. Chwilowo mi ta pozycja wystarcza, jeżeli będzie rosła spróbuję ją powiększyć, a inne pozycje otworzę tylko gdy będę naprawdę mocno do nich przekonany.

EUR/NZD – ciekawa sytuacja, gdyż kurs powrócił do strefy wsparcia, a cały układ wygląda jakby “miało się zawalić”. To miejsce jest testem siły NZD, wykres strasznie brzydki, ale w przypadku wybicia wsparcia, można zastanowić się nad krótkimi pozycjami.

AUD/USD – sporo osób przewiduje umacnianie się AUD-a. Może do tego dojść, mimo jeszcze nie najlepszej sytuacji gospodarczej w Australii. Tworzy się potencjalny RGR i nowy trend wzrostowy utworzy się po wybiciu oporu. Należy zatem poczekać na rozwój wypadków.

GBP/JPY – para dotarła do linii korekty, przy której przebiega lokalny opór. Wybicie ponad to stworzy okazje do otwierania pozycji długich z większym przekonaniem, przynajmniej do poziomu poprzedniego szczytu, gdzie będziemy się zapewne martwić formacją podwójnego szczytu. Jutro bardzo ważne dane dla Funta i to one zdecydują o umocnieniu lub osłabieniu tej waluty.


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here