Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór zacznę od GBP/USD -wczoraj mieliśmy pierwszy, wstępny sygnał zbliżającego się zakończenia korekty. Dzisiaj pin bar w stronę południową, aczkolwiek na niższych interwalach wygląda to dość dobrze. Poziom 1,66 jest broniony, ale gdyby upadł dojdzie prawdopodobnie do testu dolnego ograniczenia kanału. Na razie brakuje klarownego sygnału świecowego. Jutro dane na temat dynamiki PKB w Wielkiej Brytanii. Dane te zapewne rozstrzygną czy to już koniec korekty.

Z kompletnego braku sygnałów w dniu dzisiejszym, postanowiłem omówić dwie pary, które opisali forumowicze w moim dzienniku (ghost320i, sokratgc). Na początek AUD/JPY – osobiście nie jestem na tę chwilę przekonany ani do AUD ani do JPY – obie waluty znajdują się na pewnym rozdrożu i sam będę się trzymał z dala od tej pary, ale dla osób, które są przekonane o sile Dolara australijskiego wyznaczyłem dość logiczne wsparcie, przy którym można zająć pozycję długą. Potwierdzeniem siły będzie przełamanie linii spadkowej, wtedy najprawdopodobniej dojdzie do ataku na poprzednie szczyty.

Drugą wspomnianą parą na forum jest AUD/CAD – ta para jest bardziej czytelna i pozwoliłem sobie rozrysować pewien scenariusz. Znajdujemy się w kluczowym miejscu, które narysowane trochę szerzej (strefa SR) łączy szczyty i wierzchołki od bardzo długiego okresu czasu. Ponadto można wyznaczyć trochę zbyt szeroką, ale jednak linię trendu. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, należy poczekać na przełamanie oporu i spróbować wejść podczas pierwszej korekty. Bardziej skomplikowany jest scenariusz spadkowy.

Na D1 mieliśmy pin bar, a teraz cena krąży w jego okolicach. Kurs porusza się w kanale wzrostowym i żeby nie otwierać pozycji krótkiej z palca, warto spojrzeć na wykres H4.

Na H4 widać bardzo klarowną strefę SR (ta z czerwonymi okręgami). Jeżeli wierzymy w spadki – sygnałem prospadkowym będzie przełamanie dolnej linii kanału wzrostowego. Jednocześnie będzie to oznaczało przełamanie tej wąskiej strefy SR (w środku). Dojdzie wtedy prawdopodobnie do testu tego głównego wsparcia, ale bez problemu powinniśmy zdążyć przestawić SL na punkt wejścia. Przy tym niższym wsparciu rozegra się kierunek na dłuższy okres. Warto wspomnieć, że o 21:45 zaczyna się wystąpienie szefa Banku Australii, które może się przyczynić do większej zmienności na parch z AUD-em. (pisząc te słowa jest godzina 21:30).


Jeżeli Ktoś z Was poszukuje dobrych szkoleń price action z perspektywy świec D1, to mogę polecić komplet dwóch szkoleń internetowych. Normalnie każde kosztowało 615 zł. Teraz w tej cenie są dwa: jedno giełdowe PA, a drugie PA po pracy. Oszczędność zatem spora.

W tym artykule można zobaczyć pierwsze części obu szkoleń: https://comparic.pl/listings/dwa-szkolenia-w-cenie-jednego-price-action-na-gieldzie-i-trading-po-pracy-forex-obejrzyj-pierwsze-czesci-za-darmo/

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here