Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – brytyjska waluta próbowała dzisiaj odrabiać straty, jednak z godziny na godzinę pojawiał się coraz dłuższy górny cień dzisiejszej świecy dziennej. Wydaje się, że wskazuje to na utrzymanie dotychczasowego kierunku spadkowego. Notowania podbiły medialne doniesienia o tym, że przedstawiciele strony unijnej mieliby pójść na ustępstwa w kwestii irlandzkiej granicy. Szybo jednak przedstawiciele Unii Europejskiej zdementowali te informacje, co wymazało poranne odbicia na Funcie. Mimo wszystko, waluta ta pozostaje pod presją napływu plotek, z których każda może wywołać podwyższoną zmienność, w dodatku dla dolara najbliższe dni mogą być kluczowe ze względu na rozpoczynające się negocjacje z Chinami.

gbpusd

Czytaj także: Rośnie ryzyko hard Brexitu! Umowa Johnsona jest “wadliwa”

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Już 12 lutego o godz. 19:00 spotkanie z Andrzejem Haraburdą: "Porady byłego zawodowego tradera"Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

USD/CAD – ostatnia przecena na rynku ropy naftowej odbija się na słabości kanadyjskiej waluty. Z kolei ostatnie wypowiedzi szefa FED sugerowały, że inaczej niż chciałby prezydent Trump, bank nadal nie jest chętny aby mocno ciąć stopy procentowe. Jedna obniżka w zasadzie jest już wyceniona, prawdopodobnie nie będzie jednak całego cyklu obniżek. Stąd też dolar zachowuje się dość silnie. Podobnie działa na amerykańską walutę kwestia niepewności co do relacji z Chinami i zbliżającymi się negocjacjami. Ostatnio w mediach pojawiły się nawet plotki o możliwości skrócenia wizyty chińskich dyplomatów w USA. W obliczu niepewności i sprzecznych sygnałów, dolar zostaje uznany za bezpieczną przystań i korzysta na słabości innych walut.

usdcadtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here