Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/CHF – pierwsza sesja nowego tygodnia już została okrzyknięta czarnym poniedziałkiem na rynkach akcyjnych. Powody panika są dwa, po za kwestią koronawirusa, w weekend doszła druga – załamanie na rynku ropy naftowej, po tym jak nie potrafią dogadać się kraje OPEC odnośnie cięcia wydobycia. Trzeba jednak zadać sobie pytanie jak długo może trwać stan paniki. Koronawirus może powoli być już wyceniony, tym bardziej, że Chiny pokazują, że drastyczne środki są w stanie ograniczyć wzrost zachorowań. Z kolei tak niskie ceny ropy nie są korzystne ani dla Arabii Saudyjskiej, ani Rosji, ani też USA – możliwe więc, że dogadanie się jest kwestią czasu. Dolar wciąż jednak traci, gdyż wycenia się kolejne działania FED. Dzisiaj prezydent Trump wyraził przekonanie, że rynki akcyjne szybko wrócą do wzrostów. Technika wprawdzie w takim okresie nie ma większego znaczenia, jednak kurs USD/CHF od lat porusza się w pewnym zakresie i obecnie jest blisko jego dolnego ograniczenia. Zbiega się to ze szczytami giełdowego indeksu strachu VIX, co może dawać małą nadzieję na lokalny dołek.

usdchf

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

GBP/USD – ten tydzień może okazać się bardzo ciekawy na tej parze walutowej. Po za tym, że dolar podlega dużym wahaniom, ten tydzień a szczególnie środa może być także przełomowa dla funta. Tego dnia minister finansów pokaże swój plan stymulacji gospodarki. Po za tym, w środę mamy odczyty przemysłowe i PKB z Wielkiej Brytanii. Jeżeli dane i minister zawiodą rynki, wydaje się, że może dojść do silniejszego ruchu podażowego, nawet mimo słabości dolara. Rynki wrócą bowiem do głównych tematów czyli problemach w negocjacjach nad nową umową handlową z UE oraz możliwą obniżką stóp procentowych przez BOE. Dzisiejsza świeca kończy się dłuższym górnym cieniem, co może sugerować obawy rynku przed środową sesją.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here