Naga MarketsBlok po 22 – 9 lutego 2021: EUR/USD, Srebro Trwająca około miesiąc czasu, przez niemal cały styczeń korekta na EUR/USD zaczyna przechodzić do historii. Dzisiaj mieliśmy trzecią sesję ze słabszym dolarem, co pozwoliło na wybicie czytelnego oporu w rejonie 1,2060 oraz naruszenie linii korekty. Wydaje się więc, że mamy próbę powrotu do głównego trendu. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest uspokojenie się sytuacji rentowności amerykańskich obligacji. Także dobre nastroje są nadal widoczne na rynkach akcji.

  • Kolejny dzień ze słabszym dolarem
  • Spokojniej na rynku amerykańskiego długu
  • Prognozy wzrostu popytu na srebro

W temacie polityki niewiele się zmienia. Wczoraj pokazano szczegóły pakietu stymulacyjnego Joe Bidena. Nie pojawiło się w nic nic nowego i nadal ma obowiązywać kryterium dochodowe przy wypłacie czeków dla obywateli, które mają sięgnąć kwoty 1400 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejna mocna sesja

Ostatnie głosy z FED mówią o tym, że pakiet będzie ostatnim etapem pandemii, gdyż spowoduje mocne ożywienie w gospodarce, podobnie jak masowe szczepienia. Wiosną lub latem spodziewane jest już silne, gospodarcze ożywienie. Na EUR/USD teraz celem są okolice pod poziomem 1,22.

eurusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Przewaga srebra nad złotem

Ciekawie wygląda w ostatnim czasie zestawienie notowań złota i srebra. Tradycyjna korelacja nieco osłabła na początku roku, choć w pewnej mierze wini się za to spekulacyjny rajd zainicjowany przez indywidualnych spekulantów na platformie Reddit. Podczas, gdy złoto dołowało, na srebrze mieliśmy silne wzrosty. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy obecnie nie ma pewnych rozbieżności między tymi kruszcami? Złoto obarczone jest słabnącym popytem, także ze strony banków centralnych i jego wzrosty zależą głównie od słabości dolara. Tu liczy się na to, że stymulacja fiskalna, będzie dalej osłabiać amerykańską walutę.

silver

Srebro ma jednak inne wykorzystanie w gospodarce niż złoto. Wskazuje na to najnowszy raport londyńskiej organizacji LBMA, która podkreśla, że srebro powinno cieszyć się sporym popytem ze względu na transformację energetyczną, do której z powrotem przyłączają się Stany Zjednoczone. Chodzi o wykorzystanie surowca m.in. w panelach słonecznych, na które popyt najprawdopodobniej cały czas będzie wzrastać. Możliwe więc, że rozbieżność notowań złota i srebra nadal będzie miała miejsce.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro w czasie rzeczywistym | akcje giełdowe | usd | gpw lotos | usd prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here