Naga MarketsBlok po 22 – 8 listopada 2021: EUR/USD, Ropa WTINotowania EUR/USD kontynuowały podczas wtorkowej sesji wzrostowe odbicie. Oczywiście na razie ma ono jedynie korekcyjny charakter i nadal długo droga do zmiany układu sił. Technika wspiera w krótkim terminie kupujących, gdyż całość spadków sięga 50% wcześniejszego trendu wzrostowego, a ostatnie dołki wypadają przy maksimach z okresu wybuchu pandemii. Mamy więc odbicie od naprawdę istotnego wsparcia. Co ciekawe, korekta ma miejsce podczas kolejnych jastrzębich wypowiedzi z otoczenia FED i nadal płynącej gołębiej narracji z EBC.

Możliwe zatem, że słowa te przestają robić na rynku wrażenie lub są w dużej mierze zdyskontowane. Wczoraj najmocniejszym przekazem z FED były słowa o tym, że na koniec przyszłego roku spełnione zostaną wszelkie przesłanki do podwyżki stóp procentowych.Kolejna sesja korekty

Co może zakończyć korektę na EUR/USD? Wydaje się, że kluczowe będą jutrzejsze odczyty inflacji z USA. Mocny odczyt, a taki jest spodziewany, może zwiększać presję na FED, a w związku z tym dolar może się umocnić, kończąc zwyżkę na EUR/USUD.

Zobacz także: Cena złota ponownie na 1800 dol. za uncję wspierana decyzją BoE

Korekcyjne odbicie

Podobne odbicie w tym samym czasie ma miejsce również na GBP/USD. Widać wyraźnie, że to dolar rozdaje karty, gdyż zarówno EBC jak i ostatnio BoE nie specjalnie chcą zmienić narrację o przejściowości inflacji. O ile retoryka EBC była dobrze znana, to z Banku Anglii spodziewano się silnego ruchu już na ostatnim posiedzeniu, pod co zresztą przez długi okres czasu funt się umacniał.

Rozczarowanie przyniosło drastyczny spadek notowań. Obecnie jednak mamy wzrostową korektę, choć podobnie jak na EUR/USD nadal bardzo długa droga do zmiany układu sił. Na kablu mamy czytelny układ coraz niższych ekstremów, który może być trudny do zmiany bez wsparcia BoE, tym bardziej, że na funcie ciążą też inne ryzyka jak choćby problemy w relacjach z UE.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here