Naga MarketsBlok po 22 – 9 listopada 2020: EUR/USD, Ropa WTI Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym zaczęła się o korekty słabości dolara, która pojawiła się w ubiegłym tygodniu jako zdyskontowanie zmiany w Białym Domu w USA. Wydaje się, że temat wyborów przycichnie, gdyż ewentualne procesy mogą potrwać, a chyba nawet ważniejsza kwestia większości w Senacie ma się rozstrzygnąć dużo później. Wydaje się więc, że może dojść do korekty na EUR/USD, tym bardziej, że testowany jest czytelny opór. Po za tym, wrócić może wątek pandemii i wciąż słabych statystyk.

  • Informacje o szczepionce Pfizer wywołały euforię na rynkach
  • Wybory i szczepionka już w cenach – objawy realizacji zysków na EUR/USD
  • Wysoki kurs euro może znowu zacząć przeszkadzać EBC

Lockdowny mają miejsce głównie w Europie, która za chwilę zacznie zmagać się z trudnymi negocjacjami nad unijnym wsparciem. Trzeba pamiętać także o zapowiedziach EBC, że w grudniu dojdzie do jakiejś formy interwencji. Warto przypomnieć sobie wcześniejszy temat, który mocno zbił notowania EUR/USD czyli wypowiedzi członków EBC o tym, że euro jest zbyt drogie.

Realizacja zysków na EUR/USD

Możliwe więc, że ta kwestia wróci po ostatnich wzrostach. Największy wpływ na dzisiejsze notowania miała jednak informacja z firmy Pfizer, o tym że ich szczepionka zapobiega 90% infekcji koronawirusem. Mamy więc już wszelkie pozytywy i duży wzrost za sobą, co rodzi ryzyko reakcji podażowej.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Ropa z mocnym wzrostem

Wspomniana informacja o skuteczności szczepionki wywołała silniejszy wzrost notowań ropy naftowej. Nie dziwi to biorąc pod uwagę podobne reakcje na lockdowny czy statystyki zakażeń. Na ropie mamy proste przełożenie – ograniczenie pandemii np. poprzez szczepionkę oznacza szybszy powrót do normalności, a więc także do normalnego transportu. To z kolei zwiększa popyt na paliwa, co jest obecnie największym problemem na tym rynku. Po podaniu informacji cena wykraczała nawet ponad górną krawędź kanału spadkowego.

ropa

Może pojawić się więc szansa na wybicie górą z ostatniej konsolidacji. Popyt może być też wspierany przez spodziewaną interwencję kartelu OPEC. Kolejne chętne kraje na cięcia wydobycia, sprawiają że raczej nie powinno być problemów przy modyfikacji porozumień naftowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here