Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/CHF – ostatnia sesja przed długim weekendem okazała się być dość słaba w wykonaniu dolara. Z jednej strony wpływ na to miały kolejne słabe doniesienia w sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a z drugiej kolejny pakiet stymulujący gospodarkę sięgający 2,3 biliona dolarów. Taki program wspiera rynki akcyjne jednak osłabia walutę. Kluczowe dane gospodarcze czyli rynek pracy i zadeklarowani wstępni bezrobotni, wypadły gorzej niż prognozowano ale lepiej niż w poprzednim odczycie. Wynik ponad 6,6 mln osób został neutralnie przyjęty. Trzeba mieć także na uwadze, że zmienność była już wygaszana i ruchy ceny w ostatnich dniach mogą mieć niewielką wartość prognostyczną. Kluczowy będzie obraz pandemii na świecie po długim weekendzie. Pogorszenie sytuacji może umacniać bezpieczne przystanie czyli właśnie franka.

usdchf

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Złoto – w tym tygodniu dało się zauważyć wzrost siły kupujących na złocie. Zbliżający się długi tydzień mógł temu sprzyjać, gdyż w niepewnych czasach lepiej pozostać na dłuższą przerwę ze złotem niż bardziej ryzykownymi aktywami. Na wykresie cena zbliżyła się do szczytów z lutego i marca i niewiele brakuje do wyjścia na nowe maksima. Wykres miesięczny właśnie to sugeruje, a wtedy kolejnym celem trendu wzrostowego na złocie powinny być okolice bliskie 1800.

gold

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here