Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

Ropa WTI – notowania ropy odznaczają się w ostatnim czasie dużą zmiennością, głównie za sprawą posiedzenia kartelu OPEC, na którym zapadły korzystne dla notowań decyzje. Ponadto, w piątek pozytywnie zaskoczył amerykański rynek pracy, a lepsza koniunktura to większy popyt na ropę. Należy także wspomnieć o spadku liczby funkcjonujących wiertni w USA. Odczyt z ubiegłego tygodnia wskazał na spadek tej liczby, co także jest korzystne dla strony popytowej. Dodatkowo weekend przyniósł dobre dane z Chin, które importowały z listopadzie rekordową ilość ropy. Wydaje się, mamy tu trwalszy trend, który powinien podtrzymywać zwyżkę cen ropy. Technika sugeruje jednak korektę, gdyż mamy za sobą mocny impuls wzrostowy o większym zasięgu niż poprzednie, a schemat pokazuje, że wcześniejsze szczyty są przekraczane tylko nieznacznie, po czym dochodzi do korekty.

ropa wti

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

GBP/NZD – wydaje się, że warto zwrócić uwagę na tę parę. Nie chodzi tylko o technikę, która pokazuje dużą formację klina w szerszym trendzie wzrostowym, ale także o kalendarz i fundamenty. Umocnienie waluty Nowej Zelandii było jak najbardziej zasłużone – powodem było brak obniżki stóp procentowych oraz program stymulujący gospodarkę. To jednak może być już w cenach, a obecnie ryki zaczną obawiać się, że 15 grudnia USA nałoży kolejne cła na Chiny, co pogorszy sytuację walut Antypodów. Z kolei Funt żyje oczekiwaniami na wybory, gdyż wszystkie sondaże sugerują mocne zwycięstwo premiera Johnsona, co oznacza brak niepewności w kwestii brexitu. Wybory odbędą się już w czwartek. Jeżeli taki układ zdarzeń na rynku się ziści, to zgodnie z techniką, może dojść do wybicia z klina górą i mocnego impulsu wzrostowego.

gbpnzdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here