Naga MarketsBlok po 22 – 9 czerwca 2020: EUR/USD, Ropa WTIDrugi dzień nowego tygodnia przynosi kontynuację studzenia, być może nieco nadmiernego optymizmu na rynkach jaki zapanował w ubiegłym tygodniu. Wśród głównych powodów poprawy nastrojów można wskazać złagodzenie retoryki na linii USA – Chiny oraz kolejne doniesienia o potencjalnej szczepionce i odmrażanie gospodarek. Pierwsze dwie sesje nowego tygodnia przyniosły pewną korektę nastrojów, jednak zauważalne jest wyczekiwanie na kluczowy punkt tygodnia jakim będzie jutrzejsze posiedzenie FED.

  • Euro z mocnym odbiciem po dniu korekty
  • Dolar słabnie przed jutrzejszym FED
  • Notowania ropy w słabej korekcie

Wydaje się, że ostatnie, zaskakujące dane z amerykańskiego rynku pracy, mogą sprawić, że FED nie zdecyduje się na kolejne działania, kierując oczekiwania na kolejny program rządowego wsparcia. Po niewielkiej korekcie kurs EUR/USD próbował dzisiaj wracać do trendu wzrostowego.

Powrót słabości dolara przed FED

Takie zachowanie rynku może sugerować oczekiwanie na to, że FED podtrzyma dobre nastroje, a po ostatnich danych o bezrobociu ma ku temu pewną przestrzeń. Jeżeli tak się stanie to kurs EUR/USD będzie miał otwartą drogę na marcowe maksima.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Kurs ropy WTI w korekcie

Od pewnego czasu da się zauważyć, że słabnie wielki entuzjazm na rynku ropy naftowej. Nie jest to żadne zaskoczenie z uwagi na fakt, że notowania ropy WTI odrobiły sporo z wcześniejszego załamania i to w dość krótkim czasie. Korekta, która właśnie trwa jest czymś naturalnym i na razie nie odbiega ani trochę od poprzednich ruchów korekcyjnych w obecnym trendzie. Wydaje się, że stronie popytowej może zaczynać brakować impulsów do dalszej zwyżki.

ropa wti

Wprawdzie gospodarki się odmrażają a działania OPEC spełniły oczekiwania, to jednak te elementy mogą już być w dużym stopniu zdyskontowane. Wczoraj Arabia Saudyjska poinformowała o podniesieniu cen sprzedaży ropy od lipca, jednak rynek specjalnie na to nie zareagował. Wydaje się, że jest to pozytywny news, gdyż taka decyzja sugeruje, że Saudyjczycy uważają, że popyt na ropę w otwieranych gospodarkach zacznie się zwiększać. Możliwe więc, że po korekcie kurs ropy spróbuje domknąć lukę z marcowego załamania.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here