Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – słabo ostatnio zachowują się notowania Funta. Chyba cały entuzjazm po tym jak wszystko stało się jasne w kwestii brexitu, został już wyceniony. Obecnie może zaczynać się wycena ewentualnych przyszłych problemów jakie brexit może nieść. Dzisiaj rozpoczęły się spotkania premiera Johnsona z przedstawicielami negocjatorów strony unijnej dotyczące nowych relacji handlowych po Brexicie. Pewną nerwowość na notowaniach można tłumaczyć obawami rynku o trudność tych negocjacji i ich ewentualne przedłużanie się co za pewne będzie szkodzić Funtowi. Warto pamiętać także, że rynki mogą obawiać się też obniżki stóp procentowych w wielkiej Brytanii. Dość realne wydaje się zatem powolne cofnięcie w rejon 1,30.

gbpusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Dolar straci w 2020 r. na korzyść euro. Jen bezpieczniejszy od franka – prognozują duże banki

USD/CHF – tematem poranka była informacja o dokonaniu odwetu Iranu za zabicie przez wojska USA ważnego generała. Odwet dość kontrolowany, gdyż chyba strona irańska starała się aby nie było ofiar w ludziach przy ostrzelaniu baz wojskowych. Na to samo wskazują reakcje rynków, gdyż najpierw np. Jen silnie się umocnił lecz bardzo szybko oddał cały zysk. Z obu stron, także z Iranu pojawiają się zapewnienia o chęci podtrzymania pokoju. Jeżeli więc mały konflikt (który trwa od dawna) został chwilowo wyceniony, to teraz waluty uznawane za bezpieczne mogą oddać część zysków. Jedna z takich szans pojawia się na USD/CHF, gdzie mamy odbicie od dołka z sierpnia ubiegłego roku, po dość dużym ruchu spadkowym.

usdchfConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here