Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/AUD – wtorkowa sesja była drugą, podczas której popyt próbował dokonać korekty ostatnich silnych spadków. Wydaje się, że ruch w górę może być korekcyjny, z uwagi na negocjacje między Chinami a USA, z którymi wiązane są coraz większe nadzieje, a australijska waluta silnie reaguje na doniesienia w tej sprawie. Ostatnio okazało się, że w negocjacjach weźmie udział wicepremier Chin, co podwyższa rangę ze strony Chin i jest odczytywane jako pozytywny sygnał, podobnie jak ostatnie pozytywne wypowiedzi prezydenta Trumpa. Jeżeli efekt negocjacji będzie zadowalający, australijska waluta może się umocnić. Z kolei dla strefy Euro pojawiły się kolejne słabe dane z Niemiec. Dynamika produkcji przemysłowej spadła w listopadzie o 1,9%, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 0,3%. Także dane za październik zrewidowano w dół. Rozczarowują także dane na temat dynamiki zamówień w niemieckim przemyśle. Rozczarowująco wypadły także nastroje w strefie Euro w grudniu.

euraud


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: Dolar słabszy, ale dziś odrabia straty

GBP/CAD – ciekawie wygląda sytuacja zarówno techniczna jak i fundamentalna na tej parze. Od połowy sierpnia cena respektuje krawędzie kanału o umiarkowanie wzrostowym nachyleniu, który w szerszym kontekście może być okresem większej korekty w trendzie spadkowym. Obecnie kurs zdaje się zmierzać w stronę dolnej krawędzi. Taki ruch zdają się wspomagać fundamenty czyli obawy związane z kolejną rundą debat w brytyjskim parlamencie dotyczących wyjścia z Unii Europejskiej, co może osłabiać Funta. Z drugiej strony, mamy trwające odbicie notowań ropy naftowej co sprzyja kanadyjskiej walucie. Jeszcze bardziej pomagają jej oczekiwania co do jutrzejszego posiedzenia Banku Kanady. Mimo, że stopy procentowe prawdopodobnie pozostaną bez zmian, to jednak wydźwięk komunikatu może pomóc w dalszym umacnianiu tej waluty.

gbpcadtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 08.01.2019 AUD/USD
Następny artykułPrzegląd komunikatów GPW – Bank Pekao, Braster
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here