Naga MarketsBlok po 22 – 8 października 2021: EUR/USD, Srebro Ostatnia sesja tygodnia zapowiadała się na najciekawszą i też tak było. Inwestorzy cały tydzień wyczekiwali na kluczowy odczyt z rynku pracy w USA, który miał okazać się kropką nad i przesądzającą ograniczenie programu skupu aktywów już na posiedzeniu FED w listopadzie. Apetyty były spore, zwłaszcza że mniej istotne dane dotyczące rynku pracy w tygodniu zaskakiwały na plus. Niestety, dzisiejszy odczyt rozczarował na całej linii. Wobec oczekiwanych 500 tysiącach nowych etatów, wzrost sięgnął zaledwie 194 tys, co pokazuje, że poprawa na rynku pracy zaczyna coraz wyraźniej spowalniać (jest to drugi z rzędu gorszy odczyt od prognoz).

Dane mogą okazać się argumentem przełomowym dla FED, aby jeszcze zwlekać z decyzjami i na razie walczyć z inflacją za pomocą komunikatów zapowiadających działanie w przyszłości. Oczywiście, po danych pojawiło się odbicie na EUR/USD. Jest one jak na skalę wyprzedania rynku dość znikome.Stonowana reakcja na dane z USA

Trudno jednak o większy entuzjazm po stronie euro, kiedy co chwilę otrzymujemy jakąś gołębią wypowiedź z kręgów EBC. Wydaje się jednak, że szansa na większą korektę jest. Strona dolarowa rozczarowała, a EBC nie może już być bardziej gołębi. Po za tym, mamy za sobą spory zjazd notowań, niemal do 50% zniesienia całego trendu wzrostowego.

eurusd

Zobacz także: 3. powody dalszego spadku kursu euro. EUR/USD z celem na 1,13 w 2022

Test linii trendu

Na dzisiejsze dane z dużą uwagą oczekiwały także rynki złota i srebra. Złoto nie zyskiwało ostatnio w czasie niepokojów związanych choćby z kwestią firmy Evergrande, z powodu zbyt silnego dolara, który można powiedzieć, że zgarnął całą pulę przeznaczoną dla bezpiecznych przystani. Wcześniejszy spadek cen złota wynikał z zakomunikowania przez FED procesu normalizacji polityki monetarnej. Na razie jednak dotyczy to przyszłości, a bank wstrzymuje się z konkretnymi posunięciami.

silver

Biorąc pod uwagę niechęć szefa FED do działania, słabe dane z rynku pracy posłużą jako argument, aby w obliczu kolejnej fali pandemii jeszcze poczekać, aż zatrudnienie znajdzie się na stabilnym poziomie. To może oznaczać, że złoto i srebro dostaną chwilę na korektę. Ciekawiej wygląda sytuacja na srebrze, które porusza się bardziej technicznie. Dzisiejsza zwyżka będzie testować linię trendu i opór jakim są poprzednie dołki. Utrzymanie ceny powyżej 23,00 może być sukcesem zwiastującym próbę wybicia linii trendu.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here