Naga Markets
“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd zaczynamy od pary EUR/USD, która wyraźnie wzrasta po danych z godziny 20:00 (protokół spotkania FOMC). Technicznie wzrosty te docierają pod ważną strefę oporu i całość może wyglądać jak klasyczny retest. Warto obserwować wykres w ciągu najbliższych dni aby przekonać się jak silne będą te wzrosty i czy przypadkiem nie pojawią się sygnały powrotu do trendu spadkowego.

1
EUR/GBP – otworzyłem dzisiaj poprzez zlecenie oczekujące niewielką pozycję krótką. Zlecenie ustawiłem wewnątrz strefy oporu, która wcześniej pełniła rolę wsparcia, a więc jest to retest zgodny z panującym trendem. Sygnał dopiero się kształtuje, ale jest szansa, że o północy będzie to pin bar. Para ta dość ładnie i czytelnie testuje strefy SR, więc można rozważać pozycje krótkie z relatywnie małym SL. 2
AUD/NZD – po raz kolejny nie udało się popytowi wybić nowego szczytu i kurs zaczął spadać. Tworzy się formacja objęcia bessy, która może być zapowiedzią większej korekty.
3
EUR/AUD – dzisiaj mieliśmy wyskok ceny do góry i szybki jej odwrót. W efekcie powstaje fałszywe wybicie z formacji inside bara. A sam dzisiejsza świeca będzie prawdopodobnie miała kształt pin bara i jest zapowiedzią kontynuacji już rozpoczętych przy strefie oporu spadków.
4

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCiti: niedźwiedzie atakują na NZDJPY oraz USDJPY.
Następny artykułProtokoły FOMC i komentarze Barclays oraz Credit Agricole.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here