Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – wczorajsze posiedzenie EBC osłabiło europejską walutę. Na EUR/USD kurs spadł poniżej dołka z połowy listopada, co może otwierać drogę do dalszej przeceny np. w rejon dolnej krawędzi kanału spadkowego. Powodem słabości Euro to zmiana komunikatu dotyczącego podwyżek stóp w przyszłości, dotąd była mowa o szansach pod koniec wakacji, obecnie mówiono o końcu roku. Ponadto zrewidowano w dół prognozy gospodarcze. Dzisiaj pojawiły się kolejne nie najlepsze dane z Niemiec, ponownie spadły zamówienia w przemyśle, w styczniu o 2,6%. Patrząc na dość równe odcinki ostatnich ruchów ceny, wydaje się, że pojawi się korekta, po której podaż może ponownie dojść do głosu.

eurusd


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: Justin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 4 – 8 marca 2019

USD/JPY – na tej parze mamy w kończącym się tygodniu mocniejszą korektę spadkową. Dzisiaj cena testowała poziom wcześniejszych wierzchołków i jak na razie poziom ten zatrzymał dalsze spadki. Jeżeli kupujący odzyskają siły i cena zacznie znowu rosnąć, wydaje się, że kurs powinien sięgnąć linii łączącej serię szczytów z końca ubiegłego roku. Wydaje się, że główna kwestia po stronie dolara to obecnie negocjacje z Chinami, nadal brakuje tu konkretów, choć język w jakim wypowiadają się obie strony jest przyjazny. Po stronie Jena, w nocy poznaliśmy dane o PKB za IV kwartał. Wzrost wyniósł 1,9% i był to lepszy wynik od wcześniejszych prognoz. Stąd też umocnienie japońskiej waluty.

usdjpytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here