Naga MarketsBlok po 22 – 8 listopada 2021: EUR/USD, Ropa WTIPierwsza sesja nowego tygodnia nie przyniosła większych zmianach w układach na rynku walutowym. Dolar lekko tracił i raczej bez znaczenia były doniesienia o bliskim końcu batalii o pakiet infrastrukturalny w USA czy sytuacja na rynku obligacji. Podobnie z dużym spokojem rynek przyjął dziś doniesienia z Azji, gdzie narastają problemy już nie tylko Evergrande ale szerszej pojętego systemu deweloperskiego w Chinach.

Złe dane były jednak złagodzone luzowaniem obostrzeń sanitarnych w Japonii i Nowej Zelandii. Wydaje się jednak, że podbicie na EUR/USD może być krótkotrwałe i mieć korekcyjny charakter. Powodem trendu spadkowego jest kontrast w polityce banków centralnych obu krajów.Mocniejsze odbicie

Warto mieć na uwadze kalendarz gospodarczy gdyż już w środę poznamy odczyt inflacji CPI w USA, który może podbić presję na FED. Z kolei z EBC nadal płynie gołębi przekaz o okresowo wyższej inflacji. W dodatku rosną obawy o przywrócenie restrykcji sanitarnych, gdyż sytuacja pandemiczna znowu się pogarsza. Na razie jednak mamy okres korekcyjnego odbicia i cena wzrasta po teście tegorocznych minimów.

eurusd

Zobacz także: Cena złota ponownie na 1800 dol. za uncję wspierana decyzją BoE

Nadal w korekcie

Drugi dzień budowy odbicia miał dzisiaj miejsce na wykresie ropy naftowej WTI. Technicznie jednak, od 25 października znajdujemy się w okresie spadkowej korekty, w której mamy mały układ kolejnych niżej położonych wierzchołków. Dopiero więc wybicie ponad 83,40 USD za baryłkę byłoby pierwszym krokiem ku końcowi korekty.

ropa

Wydaje się, że scenariusz zakładający po korekcie, powrót do wzrostów jest bazowym scenariuszem. Fundamenty nadal wspierają stronę popytową i nie chodzi już tylko o dalszy brak zwiększania wydobycia ze strony kartelu OPEC. W weekend nadeszły informacje o podniesieniu cen sprzedaży surowca na Azję ze strony koncernu Saudi Aramco. Mocno kontrastuje to z danymi o mocnym spadku importu surowca przez Chiny, które jednak w czasie pandemii zrobiły spore zapasy po dużo niższych cenach.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here