Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – ostatnia sesja tygodnia przyniosła spore zamieszanie na globalnych rynkach finansowych. Powodem okazał się kolejny zwrot w stronę mniej optymistycznej retoryki na wojnie handlowej USA-Chiny. Dotąd rynki żyły pozytywną retoryką, za którą jednak nie szły większe konkrety. Konflikt zaostrzony został poprzez odrzucenie propozycji redukowania nałożonych ostatnio ceł. Z kolei strona chińska już wcześniej zapowiadała, że nie podpisze umowy która takiej redukcji nie zawiera. Doniesienia te doprowadziły do umocnienia tzw. bezpiecznych przystani, w tym również dolara. Na wykresie dziennym powtórzył się więc schemat z falami spadkowymi i większą korektą w połowie roku. Dopiero co przerwane wzrosty miały identyczny zasięg. Obecne spadki realizują formację podwójnego dna. Jej zasięg wypada przy 1,0970, a więc pewną propozycją na początek nowego tygodnia jest zagranie na kontynuację spadków po niewielkiej korekcie.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Metale szlachetne i obligacje największymi przegranymi umowy handlowej

Ropa WTI – dzisiejsza sesja była niezwykle emocjonująca. Początek należał do strony podażowej, która reagowała tak po doniesieniach o ochłodzeniu relacji w wojnie handlowej. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich dniach, popyt zaczął reagować poniżej poziomu 56,00. Tym razem bardzo długo musieliśmy czekać na reakcję, gdyż kupujący dopiero późnym popołudniem wkroczyli do akcji. Kontratak był imponujący, co pokazuje, że sentyment na ropie nadal jest pozytywny. Powody ku temu są przynajmniej dwa. Po pierwsze, niedawno szef kartelu OPEC stwierdził, że przed ropą są dobre perspektywy wzrostu w 2020 roku. Takie słowa to zapewne zapowiedź podejmowania odpowiednich działań aby przynajmniej utrzymywać ceny ropy na odpowiednim poziomie. Po drugie, wojna handlowa rodzi obawy co do popytu na ropę w Chinach. Ostatnie dane wskazały na dość zaskakujące zjawisko, gdyż w październiku import ropy do Chin wzrósł o 11,5%. Wydaje się, że jeżeli tylko kwestia relacji USA-Chiny nie będzie zbytnio przeszkadzać, to na ropie mamy perspektywy dalszych wzrostów. Także technika na to wskazuje. Dzisiejsze fałszywe zejście poniżej lokalnego wsparcia i dynamiczne odbicie, sugerują dalsze wzrosty. Technika overbalance wskazuje na podobne impulsy wzrostowe w trwającym trendzie. Jeżeli kolejny raz historia się powtórzy, kurs mógłby wzrosnąć nawet do bliskich okolic 60,00.

ropa wtitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara najwyżej od połowy października! Zyskuje także euro, funt i frank
Następny artykułSesje handlowe na Forex
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here