Naga MarketsBlok po 22 – 8 lipca 2020: EUR/USD, Złoto Środowa sesja była kolejną dosyć spokojną, odbywającą się w nieco wakacyjnym tempie na rynku walutowym. Główne dwa powody to brak wyraźnego kierunku dla dolara oraz ubogi kalendarz gospodarczy na ten tydzień. Z istotniejszych danych mamy w czwartek informacje z amerykańskiego rynku pracy. Co do kierunku ruchu dolara, powodem marazmu jest pewna równowaga nastrojów, którą doskonale było widać podczas wczorajszych wypowiedzi członków FED. Z jednej strony przedstawiono obawy przedsiębiorców dotyczące wprowadzenia kolejnych restrykcji, a z drugiej strony, inni członkowie FED zaznaczali, że Bank Centralny ma nadal wiele możliwości, które może wykorzystać aby stymulować rozwój gospodarczy w USA.

  • Złoto powyżej 1800 USD za uncję
  • EUR/USD próbuje wrócić do wzrostów
  • Na wykresie nadal jednak trwa konsolidacja

Podobna równowaga panuje zresztą w temacie samej pandemii. Być może już mamy do czynienia z drugą jej falą, jednak pewien spokój wynika zarówno z braku obaw o ponowne zamrożenie całych gospodarek oraz z faktu, że rządy, banki centralne, społeczeństwa oraz naukowcy pracujący nad lekami, są w o wiele korzystniejszej sytuacji niż podczas pierwszej fali zarażeń.

EUR/USD nadal bez wyraźnego kierunku

Równowagę sił widać doskonale na EUR/USD – tu dodatkowo euro może być stymulowane zbliżającym się szczytem UE i szansami na fundusz odbudowy.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Złoto na nowych maksimach

Amerykańska waluta waha się miedzy umocnieniem wynikającym z faktu, że jest bezpieczną przystanią, która zazwyczaj zyskuje, gdy na świecie jest źle, a deprecjacją wynikającą z faktu, że pandemia wygląda wyjątkowo źle w samych Stanach Zjednoczonych. W tym samym czasie warto zauważyć, że znacznie lepiej jako typowa bezpieczna przystań zachowuje się złoto, które jest częścią zabezpieczającą wielu rynkowych portfeli. Tu sytuacja jest prostsza, im sytuacja związana z pandemią jest gorsza, tym złoto silniej drożeje.

gold

Dzisiaj kurs wychodził ponad barierę 1800 dolarów za uncję, co jest nowym rekordem obecnego trendu. Jeżeli spojrzymy na historię, to kolejny opór mamy przy szczycie z 2011 roku w okolicach 1920 dolarów za uncję. Jest to odległy cel, jeżeli jednak nadal na rynek nie napłyną wyraźne sukcesy naukowe związane z lekiem bądź szczepionką, to wydaje się, że w dłuższym okresie czasu taki poziom jest realny do osiągnięcia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here