Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – wczorajsze spotkanie ministrów finansów państw należących do Strefy Euro nie wywołało większego poruszania na głównej parze walutowej, choć teoretycznie powinno osłabić euro. Nie doszło bowiem do porozumienia, głównie w kwestii wspólnych euroobligacji. Komisja Europejska pokazała fatalne prognozy spadku PKB. Brak szybkich decyzji działa na niekorzyść głównie krajów południa, w tym silnie zadłużonych Włoch, które najbardziej dotknięte są epidemią. Skoro jednak rynek nie zareagował spadkami, wydaje się, że inwestorzy nadal liczą na europejską pomoc włoskiej gospodarce. Wydaje się też, że na obecne ruchy ceny należy patrzeć z dystansem, możliwe bowiem, że na okres dłuższego weekendu, zamykane są pozycja, a aktywność zaczyna maleć. Na wykresie mamy mało czytelny układ szerokiej konsolidacji, który jeżeli zostanie trzymany to zwyżka zapewne zakończy się przy 1,10.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Ropa WTI – na notowaniach surowca od poniedziałku niewiele się dzieje i kolejne świece mieszczą się w tej z ubiegłego piątku. Konsolidacja zostanie zakończona podczas czwartkowej sesji, kiedy rynek będzie musiał zareagować na spotkanie krajów kartelu OPEC. Scenariusz bazowy zakłada spore i solidarne cięcia wydobycia, do których przyłączą się także USA. Tu jednak sytuacja jest nieco inna, gdyż prywatny sektor wydobywczy już zmniejszył wydobycia z powodu zbyt niskiej i nieopłacalnej ceny surowca. Wszystko zacznie się wyjaśniać w czwartek o 16:00, kiedy ma się rozpocząć wideokonferencja, a zapewne przecieki napłyną na rynek już kilka godzin przed jej rozpoczęciem.

ropa wtiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here