Naga MarketsBlok po 22 – 8 czerwca 2020: GBP/USD, NZD/USDPoniedziałkowa sesja na rynku walutowym odznaczał się ubogim kalendarzem gospodarczym. Po za słabym odczytem japońskiego PKB nie mieliśmy więcej znaczących danych. Kalendarz zacznie zapełniać się od środy, kiedy odbędzie się posiedzenie FED. Wprawdzie stopy procentowe powinny pozostać bez zmian, to jednak piątkowe, niezwykle zaskakujące w pozytywny sposób dane z amerykańskiego rynku pracy, mogą sprawić, że kolejne działania ze strony banku centralnego nie będą prędko potrzebne.

  • NZD zyskuje po dobrych doniesieniach z frontu walki z pandemią
  • Funt z perspektywą umocnienia w bieżącym tygodniu
  • Kluczowe będzie środowe posiedzenie FED

Pojawia się więc jakaś szansa na komunikat, który może lekko dolara umocnić. To mogłoby zahamować zwyżkę na GBP/USD. Popyt jest wspierany tu przez doniesienia z brytyjskiej prasy o szybszym odmrażaniu gospodarki, a szczegóły w tej sprawie mamy poznać już w tym tygodniu.

Dobre wieści dla funta

Po za tym oczekuje się pewne nowe otwarcia w negocjacjach nad umową handlową. Jeżeli więc dolar nie dostanie powodów do umocnienia ze strony FED, wydaje się, że w tym tygodniu kurs GBP/USD będzie miał szanse na wyższe poziomy.

gbpusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Nowa Zelandia liderem walki z pandemią

Dynamiczny rajd wzrostowy jest kontynuowany, nawet mimo umocnienia amerykańskiej waluty, na parze NZD/USD. Generalnie waluty Antypodów najsilniej korzystały dotąd na lepszych nastrojach i wzroście tzw. apetytu na ryzyko. Teraz doszła informacja stawiająca Nową Zelandię na pozycji światowego lidera walki z pandemią. Otóż kraj ten poinformował o zniesieniu wszystkich restrykcji z wyjątkiem kontroli na gra, z powodu skutecznego opanowania pandemii.

nzdusd

Tak jak już wspomniałem, kluczowe dla kurs będzie posiedzenie FED. Natomiast od strony technicznej nie mamy blisko żadnego oporu czy punktu docelowego. Kluczowy poziom 0,6450 został bez problemu przełamany i teraz może służyć jako wsparcie przy ewentualnej korekcie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here