Naga MarketsBlok po 22 – 7 września 2020: EUR/USD, GBP/USD Pierwsza sesja nowego tygodnia przebiegała w dosyć spokojnych nastrojach, co było spodziewane ze względu na brak inwestorów zza oceanu, z powodu święta pracy. Na EUR/USD mieliśmy nieco ograniczoną zmienność i sytuacja techniczna z końca ubiegłego tygodnia nie uległa zmianie. Po za brakiem Amerykanów, ospałemu handlowi sprzyjała także pustka w kalendarzu gospodarczym.

  • Niewielkie zmiany na EUR/USD pod nieobecność inwestorów z USA
  • W tym tygodniu kluczowe czwartkowe posiedzenie EBC
  • Funt traci po powrocie agresywnej retoryki premiera Johnsona

Jedynym ciekawszym odczytem była słabszy od oczekiwań odczyt produkcji przemysłowej w Niemczech. Dolar pozostawał względnie mocny po piątkowych świetnych danych o stopie bezrobocia. Patrząc na kalendarz, dopiero końcówka tygodnia zapowiada się ciekawiej. W czwartek tematem numer jeden będzie posiedzenie EBC.

Spokojna sesja bez Amerykanów

Mimo, że nie są spodziewane większe zaskoczenia, to rynek może czekać na rozwinięcie wątku o tym, że kurs EUR/USD jest już dla EBC zbyt wysoki. W czwartek poznamy także kolejne dane z amerykańskiego rynku pracy. Do tego czasu korekta może trwać, mimo że dłuższe dolne cienie ostatnich świec dziennych mogą sugerować próbę jej zakończenia.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Rosną obawy o bezumowny brexit

Wracając do kalendarza gospodarczego, ostatnia sesja tygodnia będzie kluczowa dla funta. Wtedy poznamy odczyty o PKB i produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii. Na tle dolara, funt tracił już dzisiaj zdecydowanie silniej niż euro. Spoglądając na wykres GBP/USD widać, że dzisiaj kurs przełamał wsparcie przy 1,32 i minima z minionego piątku. Powodem słabości funta jest powrót bardzo agresywnej retoryki w zakresie brexitu.

gbpusd

Rząd premiera Johnsona wprowadzi poprawki do dotychczasowych przepisów, które unieważnią pewne zapisy umowy brexitowej. W dodatku premier Johnson stwierdził, że negocjacje z UE powinny zamknąć się do 15 października, jeżeli tak się nie stanie to Wielka Brytania nie będzie miała problemów z zerwaniem negocjacji. Wzrasta więc ryzyko braku umowy, a warto przypomnieć, że handel z UE warty jest około 1 bilion dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here