Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – tematem numer jeden od kilku sesji jest wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie. Pomogło to w umocnieniu się tzw. bezpiecznych przystani. Co ciekawe, dolar specjalnie nie zyskał w relacji z Euro, co może wskazywać, że chwilowo nastroje nadal są po stronie europejskiej waluty. Na wykresie cena oscyluje w rejonie strefy oporu 1,1180, jednak na razie kwestia dalszego ruchu nie jest rozstrzygnięta. Warto pamiętać, że kwestia napięć na Bliskim Wschodzie nie jest nowa i na dłuższą metę rynki nie muszą na nią specjalnie reagować. Jeżeli więc dolar nie zyskał w takim momencie, to kiedy sytuacja zacznie się uspokajać, możliwe że ruch wzrostowy będzie kontynuowany. Wczoraj pozytywnie zaskoczyły odczyty PMI dla usług ze Strefy Euro, które zweryfikowano w górę. Dzisiaj także nieźle wypadły dane inflacyjne za grudzień oraz dane dotyczące sprzedaży detalicznej za listopad. Na niższych interwałach lepiej jest widoczny kanał wzrostowy, możliwe że po krótkiej korekcie, kurs wróci do zwyżki.

eurusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Dolar straci w 2020 r. na korzyść euro. Jen bezpieczniejszy od franka – prognozują duże banki

EUR/AUD – od kilku sesji Euro dynamicznie zyskuje wobec australijskiej waluty. Waluty Antypodów doznały na przełomie roku mocniejszej przeceny. Dotąd rynki wyceniały częściowe porozumienie w wojnie handlowej USA-Chiny, teraz jednak powód do wzrostów schodzi na dalszy plan. Dodatkowo włączenie trybu globalnego obniżenia apetytu na ryzykowne aktywa poprzez napięcia związane z Iranem, powodują że dolar australijski silnie traci. Wykres tygodniowy wskazuje na zdecydowany, wieloletni trend wzrostowy. Obecnie mamy kolejne silne odbicie w górę i w dodatku pewną przestrzeń do kontynuowanie wzrostów.

euraudConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here