Naga MarketsWitam na nocnej zmianie.

AUD/USD – wtorkowa sesja przyniosła lekką korektę notowań dolara. Jednym z kluczowych wydarzeń dnia było ustalenie stóp procentowych w Australii. Te nie uległy zmianie. W dół zrewidowano natomiast oczekiwania inflacyjne. W komunikacie zwrócono także uwagę na obawy związane ze spowolnieniem gospodarki Chin. Na wykresie D1 nie dzieje się nic zaskakującego. Nadal trwa konsolidacja. Obecnie kurs zdaje się zmierzać do górnego ograniczenia czyli czytelnego oporu oraz doskonale respektowanej linii trendu. Wydaje się, ze kilkadziesiąt pipsów wyżej można zacząć szukać szansy na reakcję podażową.

Partnerem codziennych analiz jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

EUR/CAD – kanadyjska waluta od dłuższego czasu obarczona jest politycznymi akcjami, które wpływają na notowania ropy naftowej. Teraz dochodzi do tego także wznowienie sankcji na Iran, choć rynek przyjmuje je dość spokojnie. Ostatnie dni przyniosły także słabe dane dla Europy. W Niemczech zauważalny jest spadek zamówień w przemyśle oraz słabszy bilans handlowy. Na wykresie trwa ruch spadkowy. Mimo dzisiejszej korekty, wydaje się, że głównym celem strony podażowej jest wsparcie przy 1,4915.

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMACD Double Screen – 7 sierpnia 2018
Następny artykułSEC opóźnia decyzję dotyczącą ETF na Bitcoina
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here