Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

EUR/USD – dzisiejsza kontra popytu ładnie podkreśla 3 wzrostowe dni z rzędu, a samą świecę można potraktować jako sygnał do wzrostów po odbiciu od wsparcia. Problem w trendzie, gdyż ten pozostaje raczej spadkowy i wzrosty mogą sięgnąć np. linii łączącej ostatnich kilka szczytów. Wydaje się, że w szerszym spojrzeniu tworzy się konsolidacja w dużej formacji trójkąta, z której wybicie powinno wskazać kierunek na dłuższy okres czasu.

1
NZD/USD – wczoraj zlekceważyłem tworzącą się formację objęcia hossy na wsparciu w postaci poprzedniego dołka. Dzisiaj kurs odskoczył w górę a wcześniej spadał i pozwoliłby wejść np. w okolicach połowy formacji. Powody zlekceważenia jej są dwa. Po pierwsze spodziewałem się raczej umocnienia Dolara w dniu dzisiejszym, a po drugie jest to formacja przeciwna do panującego trendu. Gdyby była większa, zwłaszcza świeca wzrostowa, być może podszedłbym do niej na poważnie. Problem jest ten sam co na EUR/USD – formacja działa, może będą wzrosty ale trend spadkowy każe zachować ostrożność. W wariancie optymistycznym można liczyć na wzrost do zaznaczonego oporu.

Przy okazji – jeden z naszych czytelników, Pan Mateusz zauważył tę formację wcześniej i poinformował o tym w komentarzu. Wypowiedziałem się tam i podałem link do jednego z moich dawnych artykułów pt. Pułapka świecowej formacji objęcia. Problem z tego typu formacjami polega na nazewnictwie. Istnieją objęcia (zwane też engulfing’ami) oraz outsidebary. Co ciekawe objęcie może być jednocześnie insidebarem – wtedy pojawia się problem opisany w podanym artykule. Ciekawy jestem co sądzicie o tej formacji na NZD/USD i czy ktoś ją rozegrał jako objęcie hossy lub jako wybicie górą z insidebara ?
2

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Ja pierwotnie zauważyłem co innego. Formację podwójnego dołka a przynajmniej tak założyłem że tak będzie. Poczekałem na kolejną godzinową świecę i założyłem sell na GBPNZD. Dodatkowo na tej drugiej parze pojawiła się moim zdaniem formacja podwójnego szczytu. W tym przypadku NZDUSD użyłem jako indykatora. Ja pokazało życie założenie było właściwe. Po fakcie okazało się że budują objęcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here