Naga MarketsBlok po 22 – 7 października 2020: EUR/USD, Ropa WTINotowania EUR/USD zmierzały już do wybicia górą z kanału spadkowego, co byłoby dużym krokiem do powrotu do głównego trendu. Niespodziewane jednak, dolara umocnił amerykański prezydent, który poinstruował polityków ze swojego obozu aby zerwali rozmowy z opozycją nad kolejnym pakietem fiskalnym. Było to zaskakujące, gdyż jeszcze ze szpitala nawoływał aby szybko dojść do kompromisu. Dlaczego więc już w środę dolar znowu tracił? Wydaje się, że krótkotrwała reakcja pokazuje dystans rynków do tego typu zachowań, które wpisują się w kampanię wyborczą.

  • Prezydent Trump zrywa negocjacje nad pakietem fiskalnym
  • Szybciej w życie mają wejść programy dla branży lotniczej i małych firm
  • Kolejne słabsze dane o zapasach ropy w USA

Zresztą urzędujący prezydent dał już się poznać z dość nieprzewidywalnej strony, dlatego ten efekt nie jest już tak silny jak na początku kadencji. Być może też rynki szybko uspokoiła informacja o tym, że jednocześnie Trump wezwał aby błyskawicznie przyjąć programy wsparcia dla branży lotniczej i małych firm.

Próba wybicia górą

Pakiety te sięgają 160 mld USD i zapewne będą łatwiejsze do przyjęcia. Niewielka reakcja rynku może tez wynikać z oczekiwania, gdyż w ostatnich dniach mamy kilka wystąpień szefów FED i EBC oraz posiedzenie EBC i zapiski z ostatniego posiedzenia FED. Możliwe więc, że po czwartkowej sesji poznamy kierunek ruchu EUR/USD na kilka kolejnych dni.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Ropa nadal w konsolidacji

Po tweecie prezydenta Trumpa doszło także do wyhamowania zwyżki cen ropy naftowej. Trzy pierwsze sesje tygodnia były bardzo udane, choć dynamika zwyżki słabnie. Wydaje się, że możliwa jest realizacja zysków po odbiciu, tym bardziej, że ogólnie cena porusza się w konsolidacji. Wydaje się, że czynniki działające na cenę są w tej chwili w równowadze. Mimo, że cały czas duże są obawy o globalny popyt na paliwa, to jednak nie jest to temat nowy, a już spekuluje się, że OPEC może chcieć przywrócić pewne cięcia wydobycia.

ropa wti

Po za tym mamy sezon huraganów i spada wydobycie w rejonie Meksyku. Kluczowym graczem na rynku jest też Norwegia, a tu mamy strajk pracowników branży naftowej. Lepsze nastroje mogą popsuć kolejne słabsze dane o zapasach paliw w USA, wskazujące na słabnący popyt. Musiałoby jednak pojawić się większe zaskoczenie aby na wykresie doszło do silniejszego ruchu w ramach trwającej równowagi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here