Naga MarketsBlok po 22 – 7 maja 2020: EUR/USD, GBP/USD Czwartkowa sesja na rynkach upłynęła w lepszych nastrojach niż na początku tygodnia. Wydaje się, że powodem były dane z Chin wskazujące na odbicie w bilansie handlowym za kwiecień. Wzrost eksportu o 3,5% ożywił nadzieję na wychodzenie światowej gospodarki z kryzysu. Wydaje się także, że słabnie argument napięcia między USA a Chinami, rynki raczej zdają sobie sprawę, że narracja prezydenta Trumpa wpisuje się w kampanię wyborczą.

  • BoE pozostawia stopy procentowe bez zmian
  • Funt delikatnie się umacnia
  • Amerykański rynek pracy przestaje szokować rynki – dane bliskie prognozom

Temat ten powróci dopiero w przyszłym tygodniu, kiedy ma dojść do spotkania obu stron i wzajemnej oceny realizacji styczniowego porozumienia handlowego. Euro pozostaje słabe po decyzji niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. Powoli zaczną odżywać obawy o włoski dług, gdyż powoli zaczynają pojawiać się problemy z rentownością obligacji tego kraju.

Kurs EUR/USD znowu na wsparciu

Na wykresie EUR/USD przełamanie wsparcia przy 1,0770 może więc skutkować ruchem na minima z połowy marca.

eurusd

Zobacz także: Covid-19 i dalszy przebieg pandemii, ocenia Marcin Bogusz z Copernicus Capital TFI

Kurs USD/CAD w kierunku głównego oporu

Jedne z bardziej istotnych informacji dla funta poznaliśmy już o poranku europejskiej sesji. Mowa oczywiście o posiedzeniu Banku Anglii, który nie prowadził specjalnych zmian i całe posiedzenie nie zaskoczyło rynków. To umocniło nieco walutę, co wskazuje na to, że rynki oczekiwały podjęcia jakichś działań.

gbpusd

Na wykresie GBP/USD mieliśmy rano niewielkie odbicie od linii szyi formacji głowy z ramionami, jednak z czasem odbicie zaczynało słabnąć. Wszystko powinno zależeć od siły dolara, a ten umocnił się jako bezpieczna przystań, po kolejnych słabych odczytach z rynku pracy. Aktywacja formacji RGR nadal pozostaje więc w grze.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here