Naga Markets

Blok po 22 – 7 lutego 2023: EUR/USD, AUD/USDOczekiwanie na wystąpienie Jerome Powella sprawiało, że od rana ruchy na EUR/USD były nieco przytłumione. Samo wystąpienie niewiele jednak zmieniło, gdyż szef FED podtrzymał retorykę z ostatniego posiedzenia banku. Wczoraj członek FED Raphael Bostic umocnił dolara, sugerując że w marcu może dojść do podwyżki stóp o 50 punktów bazowych. Wszystko przez nadzwyczajnie mocną sytuację gospodarki USA, w tym szczególnie rynku pracy. Wiele wskazuje więc, że rynki przedwcześnie wyceniły piviot, który obecnie zaczyna się trochę opóźniać.

To sprzyja umocnieniu dolara, tym bardziej, że po długotrwałym odbiciu, wykres EUR/USD był już mocno wykupiony. Poniedziałkowa sesja przyniosła także wypowiedzi byłej szefowej FED Janet Yellen, która stwierdziła, że maleje ryzyko wystąpienia recesji, z uwagi na spadającą inflację i wciąż mocną gospodarkę mimo serii podwyżek stóp procentowych.







Z kolei po stronie euro poznaliśmy kolejny słaby odczyt z Niemiec. Tym razem negatywnie zaskoczyły dane o produkcji przemysłowej, która w grudniu zaskoczyła głębszym spadkiem o 3,1% w porównaniu z listopadem ubiegłego roku. Na wykresie trwa próba utrzymania lokalnego wsparcia opartego o wcześniejsze wierzchołki z drugiej połowy grudnia.

Zobacz także: Bitcoin (BTC) wciąż może spaść do zera, ostrzega Peter Brandt

Capital.com

Ryzyko utraty wsparcia 

Dzisiejszy poranek przyniósł informacje z posiedzenia Banku Australii. Decydenci, zgodnie z oczekiwaniami, dokonali podwyżki o 25 punktów. Interesujący był komunikat, który wypadł bardziej jastrzębio. RBA uważa, że możliwe będą dalsze podwyżki stóp procentowych, aby skierować inflację do celu.

Mamy więc podobną sytuację jak z FED, gdzie także inwestorzy nieco przedwcześnie zdyskontowali koniec cyklu podwyżek. Po fali spadków, AUD/USD odbijał rano z poziomu czytelnego wsparcia przy 0,6870.

AVA Trade

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułAnaliza fundamentalna Aplisens i Unibep. Jakie są perspektywy dla spółek na 2023 rok?
Następny artykułStrategia PSV: DAX generuje sygnał wzrostowy. Czas wypełnić zakresy?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.