Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – kluczowym tematem piątkowej sesji, po za chińskim wirusem, który umacnia tzw. bezpieczne przystanie, były oczywiście kluczowe dane z amerykańskiego ryku pracy. Te podtrzymały świetną serię odczytów i po za stopą bezrobocia okazały się być lepsze od oczekiwań. Nadal więc USA wyróżnia się na tle reszty świata i oczekiwania co do obniżki stóp procentowych przez FED pozostają niskie. Zupełnie odwrotną sytuację mamy w Strefie Euro, gdzie dane raczej rozczarowują, a wpływ wirusa może wywoływać dodatkową presję na EBC. Na wykresie mamy więc przełamanie w dół wsparcia przy 1,10 i możliwy ruch w kierunku dołka z października ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

AUD/CAD – drugim mocnym punktem piątkowego kalendarza gospodarczego były odczyty z Kanady. Tu zmiana zatrudnienia (34,5 tys. nowych etatów wobec oczekiwanych 15 tys.) jak i wskaźnik PMI wypadły powyżej oczekiwań. W ostatnim czasie skorelowana z taniejącą ropą waluta spora straciła, dlatego teraz pojawia się szansa na jej umocnienie. Z kolei obawy o przestoje w chińskich fabrykach osłabiają waluty Antypodów. Ostatnio waluta Australii po posiedzeniu i wypowiedziach szefa RBA nieco zyskała. Teraz jednak okazuje się, że słowa te nie miały pokrycia w rzeczywistości, gdyż z opublikowanego raportu po posiedzeniu wynika, że obyła się dyskusja nad obniżką stóp procentowych oraz obniżono w dół prognozy gospodarcze. Wydaje się, że cięcia nadal są w grze w kolejnych miesiącach. Na wykresie tygodniowy widać, że niewiele zostało z odbicia z początku tygodnia i istniej spore ryzyko wybicia na nowe minima, tym bardziej, że trend od dawna jest spadkowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here