Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

AUD/USD – wtorkowa sesja przyniosła zrost apetytów na ryzyko, a co za tym idzie osłabienie tzw. bezpiecznych przystani. Spowodowane jest to powiewem optymizmu w kwestii pandemii, po tym jak prezydent Trump zasugerował, że już na koniec kwietnia możliwe będzie poluzowanie ograniczeń. Z kolei gubernator Nowego Jorku wspomniał, że szczyt zakażeń może już być bliski. Tradycyjnie na odpływie siły z bezpiecznych przystani zyskują waluty Antypodów. Szczególnie silny był dziś dolar australijski. W nocy RBA zdecydował się pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie, co wyraźnie umocniło walutę. Kluczowe było to, że bank wskazał na utrzymanie obecnych stóp do czasu zobaczenia poprawy w gospodarce. Zostało to odebrane jako zapowiedź, że kolejnych obniżek może już nie być. Na wykresie, po niewielkiej korekcie popyt próbuje wybić szczyt z końca marca. Jeżeli się to powiedzie, najbliższym celem stanie się poziom 0,63.

audusd

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

EUR/GBP – od kilku dni storna popytowa próbuje w dość słaby sposób zainicjować korektę wzrostową. Po trzech dniach, kupujący niewiele osiągnęli co może wskazywać, że sentyment nadal faworyzuje funta. Wydaje się, że po stronie euro mamy więcej niepewności co do najbliższej przyszłości już po ustaniu epidemii. Zaczną wtedy objawiać się problemy z długiem krajów południa. Z kolei z Wielkiej Brytanii mamy w czwartek kilka ważnych danych, jednak obecnie rynek reaguje na doniesienia o zdrowiu premiera Johnsona. Zdaniem brytyjskiej prasy, trafił ona na intensywną terapię, jednak jest w znacznie lepszym stanie niż większość pacjentów. Pozytywne informacje w tej sprawie mogą wzmocnić funta.

eurgbpConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here