Naga Markets


blok po 22Witam na nocnej zmianie.

USD/JPY – jednym z kluczowych momentów piątkowej sesji była publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy. Odczyt dynamiki płac nie przyniósł niespodzianek i zanotowano wzrost o 3,1%. Negatywnie zaskoczył natomiast odczyt dotyczący zmian zatrudnienia po za rolnictwem. Wzrost miejsc pracy wyniósł ledwo 155 tysięcy przy prognozach 200 tysięcy. Dane te sprzyjają dokonanej ostatnio zmianie retoryki FED czyli spowolnienie tempa podwyższania stóp procentowych, co osłabia dolara. Ciekawa sytuacja techniczna jest na parze z Jenem. Trwający od końca marca trend wzrostowy dotarł pod kluczowy opór 114,50. Jego test wywołał kolejną identyczną korektę pod względem zasięgu. Pod koniec października, po wykonaniu takiego zasięgu i dotknięciu linii trendu, cena odbiła. To co działo się potem czyli słabość tego odbicia na tle wcześniejszych odbić od linii trendu, każe zastanawiać się nad możliwością zakończenia trendu wzrostowego. Mamy już trzy coraz niższe wierzchołka, a kurs oscyluje znowu przy linii trendu. Wydaje się, że przełamanie tak dokładnie respektowanej linii mogłoby oznaczać przynajmniej większy ruch spadkowy.

usdjpy


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Przegląd wydarzeń następnego tygodnia – decyzje monetarne SBN oraz EBC

GBP/USD – słabo na tle słabnącego dolara zachowywał się dzisiaj Funt. Teoretycznie pojawia się szansa na odbicie od czytelnego poziomu wsparcia, dodatkowo mamy słabsze dane z USA, a jednak kurs nie może mocniej oderwać się od obecnych poziomów. Wydaje się, że głównym powodem jest zbyt duża niepewność w kwestiach brexitu. Pojawia się masa sprzecznych doniesień, w tym zdające się lekko wzrastać szanse na przeprowadzenie drugiego referendum. Nadal rynek zachowuje ostrożność i wydaje się, że może tak być do 11 grudnia, kiedy odbędzie się głosowanie w Izbie Gmin. Ten dzień może wywołać większą zmienność.

gbpusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here