Naga MarketsBlok po 22 – 6 września 2021: EUR/USD, AUD/USD Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym przebiegała w bardzo spokojnym tempie. Powodem była z jednej strony pustka w kalendarzu makroekonomicznym, a z drugiej brak inwestorów zza oceanu, z powodu amerykańskiego święta pracy. Jeżeli chodzi o kalendarz gospodarczy to generalnie cały tydzień zapowiada się na dość spokojny. Dwa główne punkty tygodnia to posiedzenie Banku Australii oraz posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Skąd dzisiejsze cofnięcie kursu EUR/USD?

Możliwe, że rynek zaczyna się pozycjonować pod czwartkowe komunikaty, a raczej trudno spodziewać się jastrzębich akcentów. Do dalszej zwyżki kursu EUR/USD kosztem słabości dolara, nie wystarczyły słabe odczyty z rynku pracy w USA jakie poznaliśmy w piątek.Kurs zatrzymany na poprzednim szczycie

Z drugiej strony, kurs rósł nieprzerwanie od 20 sierpnia, więc dotarcie do poprzedniego szczytu i bliskość posiedzenia EBC, to dobra okazja do zainicjowania korekty. Wydaje się, że pierwsze sesje nowego tygodnia upłyną właśnie pod znakiem spadkowej korekty.

eurusd

Zobacz także: NFP najniżej od lutego br.! Fatalny raport z USA uderza w kurs dolara

Spory ruch wzrostowy

Już jutro o poranku dowiemy się jaki przekaz popłynął z posiedzenia Banku Australii. Tu można mieć sporo większe oczekiwania niż w przypadku EBC. RBA już nie raz zaskoczył, choć obecna, kolejna fala pandemii może nieco przystopować decydentów. Spoglądając na wykres AUD/USD widać, że popyt dominował w ostatnim czasie. Sporo jednak z tego ruchu zawdzięczamy okresowi słabszego dolara niż samym oczekiwaniom do do komunikatu RBA. Warto przypomnieć, że we wrześniu poczyniono pierwsze kroki i zmniejszono program skupu aktywów.

audusd

Teraz rynki mogą oczekiwać na kolejny taki krok w postaci komunikatu, że już na kolejnym posiedzeniu program znowu zostanie okrojony. Technika sugerowałaby korektę. Warto zauważyć, że zwyżka zatrzymała się po wyrównaniu zasięgu poprzedniej dużej korekty. Aby jednak podaż zyskała nowe paliwo, komunikat RBA musi rozczarować inwestorów.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here