Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – dzisiaj w nocy doszło do wyhamowania silnych wzrostów na głównej parze walutowej. Na wykresie dziennym tworzy się świeca z długim górnym cieniem. Ma ona miejsce na lokalnym oporze okolic 1,12. Warto zwrócić uwagę na fakt częstego występowania ruchów w obu kierunkach, o zbliżonym do obecnego zasięgu. Właśnie taki zasięg jaki mają obecne wzrosty, charakteryzuje notowania od początku roku. Można więc traktować osiągnięcia takiego zasięgu jako wejście ceny w stan wykupienia lub chwilowego wyprzedania. Powodem dzisiejszych spadków było zaostrzenie wojny handlowej USA – Chiny, po ty, jak prezydent Trump wprowadził kolejne cła, a strona chińska zapowiedziała, że nie będzie kupować amerykańskich produktów rolnych. Ponadto USA oskarżyła rywala o manipulacje kursem walutowym. W efekcie grozi nam spowolnienie gospodarcze, a to będzie wywoływało jeszcze większą presję na EBC, co na wykresie może podtrzymywać szerszy trend spadkowy.

eurusd


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Prezes FED jedno, rynki swoje

AUD/NZD – wtorek okazał się być ciekawą sesja także na tej parze walutowej. Wszystko z powodu bogatego kalendarza ekonomicznego dla obu krajów. Z Nowej Zelandii pozytywnie zaskoczyły dane z rynku pracy i silny spadek bezrobocia. Z kolei w Australii mieliśmy posiedzenie Banku Centralnego. Zgodnie z oczekiwaniami, nie doszło do zmiany stóp procentowych. Te mają pozostać na niskim poziomie przez dłuższy czas, ale w razie potrzeby Bank będzie dostosowywał swoją politykę. Pojawiły się także prognozy wzrostu gospodarczego o 2,5% w 2019 roku. Na wykresie po mocnych spadach, doszło do odbicia. Kształtuje się świeca z długim dolnym cieniem. Mamy wsparcie i dolną krawędź wąskiego kanału spadkowego. Teoretycznie mogłoby dojść do niewielkiego odbicia w górę, tym bardziej, że jak wskazuje statystyka, większość świec z długimi cieniami raczej poprawie sugerowała kierunek w krótkim okresie czasu.

audnzdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here