Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – panika panująca na rynku objawia się dość prostym schematem – zyskują waluty krajów, które najpóźniej mogą przystąpić do obniżek stóp procentowych. EBC zwleka, a FED zrobił to z zaskoczenia, a ponadto nadal oczekuje się od niego dalszych działań, a najbliższe posiedzenie już niebawem. Jeżeli FED uczyni kolejny krok i USA będą krajem, który najbardziej zdecydowanie reaguje na wirusa, mimo że ich gospodarka ma się chyba najlepiej z grona rozwiniętych państw, możliwe że dolar zacznie wtedy odrabiać straty, nie będzie już bowiem na co czekać czyli jeszcze na następne obniżki. Możliwe, że wtedy rynek zacznie wyczekiwać i grać pod cięcia stóp w innych gospodarkach jak Strefa Euro czy Wielka Brytania. Wtedy też, gdy USA szybko zrobią co trzeba, rynki zaczną być może wyceniać brak zdecydowania w Europie i jej problemy jak słaby wzrost gospodarczy, bierność EBC i problemy z wirusem we Włoszech czy kolejnych krajach. Weekend przynosi wzrost strachu, gdyż przez dwa dni mogą pojawić się kolejne fatalne dane o wirusie. Dolarowi pomogły minimalnie zaskakująco mocne dane z rynku pracy, wzrost zatrudnienia i spadek bezrobocia. Na wykresie tygodniowym ruch wzrosty nieznacznie przekroczył zasięg dotychczas największej korekty w trendzie spadkowym.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

USD/CAD – dobre dane z rynku pracy poznaliśmy dzisiaj także z Kanady, która już ma za sobą cięcia stóp procentowych. O tym, że USD jest silniejszy w tej parze, mimo że rynki bardziej od FED oczekują kolejnych działań, decyduje w dużym stopniu sytuacja na rynku ropy naftowej, na którym Kanada jest istotnym graczem. Ropa już ma za sobą spore spadki, a z bierności do działania zaczyna słynąć kartel OPEC. Dzisiaj też pojawiły się doniesienia o tym, że Rosja będzie sprzeciwiać się cięciom wydobycia, co raczej nie poprawi notowań w oblicz choćby słabnącego popytu z Chin. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna, jeżeli jednak nic się nie zmieni to wykres tygodniowy raczej sugeruje dalsze wzrosty.

usdcadConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here