Naga MarketsBlok po 22 – 6 maja 2021: EUR/USD, Srebro Notowania EUR/USD odbijały dzisiaj od najbliższego wsparcia jaki są dwa wierzchołki z połowy marca. Tak szybka reakcja po dość płytkiej korekcie dużego ruchu wzrostowego z kwietnia, pokazuje, że sentyment na rynkach nadal jest pozytywny, a to może nie sprzyjać dolarowi. Zresztą najlepszy dowód na to mieliśmy wczoraj, kiedy bez reakcja na rynkach przeszły słowa byłej szefowej FED o tym, że powoli czas zacząć rozmawiać o normalizacji polityki monetarnej. Kolejne wystąpienia członków FED były jednak standardowe co umacnia twarde stanowisko obecnego szefa FED.

  • Lepszy odczyt z rynku pracy USA. Kluczowe jutrzejsze dane
  • Nadal spokojnie na rynku długu
  • Mocne odbicie na złocie i srebrze

To wszystko odbywa się przy kolejnym dniu spadku rentowności 10 letnich obligacji amerykańskich. Nadal występuje też korelacja, że spadek na rynku długu oznacza słabszego dolara. Obecne stanowisko FED wsparły też wczorajsze, rozczarowujące dane z rynku pracy. Nie jest więc na tyle dobrze w gospodarce, aby FED miał zmniejszać zakres stymulacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Reakcja na najbliższym wsparciu

Kluczowe będą jutrzejsze dane z rynku pracy. Jeżeli te także wypadną poniżej oczekiwań, dolar powinien się osłabiać, gdyż oddali to kwestię dyskusji nad choćby zmniejszaniem programu skupu aktywów.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro dotrze w okolice 1,2350 USD w nadchodzącym miesiącu, oczekuje MUFG

Wybicie na srebrze

Słabszy dolar to także korzystna sytuacja na indeksach giełdowych oraz na rynku towarowym. Coraz bardziej pozytywnie zaczyna wyglądać kurs srebra, który przed kilkoma dniami sforsował opór przy 26,50 USD. Cena zawędrowała najwyżej od początku marca. Kolejne sesje po wybiciu przyniosły płytką korektę i całość wygląda jak przygotowanie do dalszego wzrostu. Taki zresztą jest też szerszy trend, licząc nie tylko od końca marca. Tak jak wspominaliśmy, duże znaczenie będą miały jutrzejsze odczyty z rynku pracy, gdyż ich wpływ na narrację FED może być znaczący.

silver

Im dalej od normalizacji polityki monetarnej tym słabszy dolar i szansa na kontynuację wzrostów na srebrze. Kilka dni temu na temat rynku srebra wypowiedział się Credit Suisse. Stratedzy banku są zdania, że srebro będzie zachowywało się lepiej niż złoto. Ich zdaniem kurs srebra zmierza do okolic 35,23 USD w perspektywie długoterminowej.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here