Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd walutowy z punktu widzenia świec D1 zaczniemy od EUR/USD, na którym mieliśmy bardzo silne wzrosty, jednak popołudnie przyniosło małe cofnięcie o tyle istotne, że cena zamknięcia jeżeli nic się nie zmieni wypadnie poniżej najwyższej ceny zamknięcia dnia z okresu poprzedniego szczytu. EUR/USD znajduje się na bardzo wysokich poziomach (niebieska kilkuletnia linia bessy) i naturalne są skojarzenia z formacją podwójnego szczytu. Myślę, że jeszcze za wcześnie aby to oceniać, na razie panuje trend wzrostowy.

GBP/USD – dobry odczyt PMI sprzyjał wzrostom, które zaczęły się jeszcze przed publikacją danych. Piątkowy pin bar w reteście pokonanego oporu okazał się proroczy. Dla mnie to trochę smutna wiadomość, gdyż mój konkurent z Ligi Traderów wybrał właśnie tę parę i wzrosty na niej, choć mój typ też okazał się skuteczny (short EUR/AUD) i może jeszcze przed północą załapię się na remis, choć różnica chyba jest dość znaczna. Przeciwnikowi gratuluję 🙂

AUD/USD – w końcu nadeszły wzrosty, sygnał jeszcze chyba czystszy niż na kablu. Pin bar, który opisywałem w moim Bloku okazał się zyskowny. Dzisiaj wzrosty były raczej w większej mierze spowodowane słabością USD, AUD będzie miał szansę do pokazania siły dziś w nocy (sprzedaż detaliczna).

Na koniec USD/JPY – nie ma żadnego sygnału na tej parze, ale jest bardzo kluczowe miejsce. Wsparcie działa od dawna, teraz trwa 6 jego test, tym razem dochodzi jeszcze najbardziej skrajnie poprowadzona linia trendu, która sięga 2012 roku. Także czerwona linia łapiąca ekstrema cenowa wpadnie w oko wielu technikom. Zobaczymy co się wydarzy, trudno to dzisiaj prognozować, raczej zobaczymy jakieś odbicie, ale nie wiem na ile okaże się trwałe.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here