Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/CHF – kilka ostatnich wzrostowych sesji pozwala ponownie myśleć o próbie wybicia z zaznaczonej konsolidacji. Kurs ma za sobą spore spadki, a w szerszym horyzoncie, para od lata porusza się na podobnym poziomie. Możliwe więc, że czas na odbicie w górę. Ostatnio frank oddał nieco zysków jakie zdobył za sprawą chińskiego wirusa. Jeżeli temat ten powróci np. poprzez przedłużenie zamknięcia chińskich fabryk, zapewne walut ta się umocni. Na razie jednak na tapecie mamy dobre odczyty gospodarcze z USA, w tym wczorajszy ISM dla usług czy wcześniejszy odczyt przemysłowy. Takie dane zmniejszają ryzyko cięcia stóp procentowych. Jeżeli doszłoby do wybicia, kurs mógłby wzrastać w kierunku linii trendu spadkowego.

usdchf

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

EUR/USD – coraz trudniej przychodzić bronić strefy wsparcia okolic 1,10. Patrząc na odczyty gospodarcze i różnice w stanie gospodarek i działań obu Banków Centralnych, trend spadkowy nie dziwi. Na wykresie tygodniowym widać doskonale głównie kierunek i patrząc z tej perspektywy, wybicie wsparcia 1,10 zdaje się być tylko kwestią czasu. Trend spadkowy wynika ze słabości gospodarki Strefy Euro i także z działań podejmowanych przez EBC. FED znacznie szybciej poradził sobie ze spowolnieniem gospodarczym, a ostatnie dane z USA raczej nie sugerują potrzeby dodatkowego stymulowania gospodarki poprzez np. obniżkę stóp procentowych. Dopóki nic się nie zmieni, wydaje się, że mimo wzrostowych odbić, trend pozostanie spadkowy.

eurusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here