Naga MarketsBlok po 22 – 6 listopada 2020: EUR/USD, Złoto Dolar pozostał słaby podczas ostatniej sesji tygodnia, która niosła pewne ryzyko chęci realizacji zysków z ruchu jaki na EUR/USD pojawił się po wyborach prezydenckich w USA. Rynki są pewne wygranej Joe Bidena, mimo że w najbliższym czasie mogą pojawić się sądowe przepychanki. Generalnie jednak układ z nowym prezydentem, ale zachowaną większością przez Republikanów w Senacie, jest wręcz idealny. Może on zapewniać spokojniejsze relacje z Chinami ale też chronić giełdy przed wyższymi podatkami.

  • Rynki wyceniają zmianę prezydenta w USA
  • Dolar słaby do końca tygodnia
  • Złoto kończy dużą korektę

Jedyny minus podział władzy to zapewne dalsze problemy z pakietem fiskalnym. Wczorajsze posiedzenie FED, zgodnie z oczekiwaniami niewiele wniosło. Wydaje się, że po wycenieniu na EUR/USD wygranej Bidena, powoli zacznie się czas wyceniania grudniowej interwencji EBC, który zapowiedział podjęcie działań w obliczu kolejnych lockdownów w Europie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Popyt na EUR/USD nadal mocny

Ponadto mogą pojawić się negocjacyjne problemy z pakietem ratunkowym na unijnym szczycie. Wydaje się więc, że euro wcale nie ma przed sobą aż tak optymistycznych perspektyw.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Złoto z mocnym odbiciem

Prawdopodobna zmiana w amerykańskim białym domu, spodobała się także inwestorom na rynku złota. Po naprawdę głębokiej korekcie, mamy mocne odbicie i przełamanie linii korekty. W czwartek upadł także lokalny opór w rejonie 1930,00. Wzrosty wynikają jednak tylko z faktu osłabienia dolara po wyborach, a to może być krótkotrwały efekt. Na dłużej może zadziałać temat pandemii, który umocni złoto jako bezpieczną przystań.

gold

Wczoraj FED potwierdził swoją politykę niskich stóp procentowych, co także powinno wspierać notowania złota. Wydaje się, że jedynym czynnikiem ryzyka są niedawne dane o tym, że banki centralne zaczęły sprzedawać złoto. Jeżeli kolejny raport wskaże na to samo, to może być trudno bez udziału największych graczy, wrócić na tegoroczne maksima, a wtedy wzrosty będą dość ograniczone.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here