Naga Markets
blok po 22Witam na nocnej zmianie.

GBP/CAD – wtorkowa sesja okazała się kolejną, w której popyt rozdawał karty. Patrząc na wykres już po przełamaniu linii trendu, mimo że mamy układ boczny, to ruchy wzrostowe odznaczają się większą dynamiką. Ciekawie więc zrobi się po wybiciu oporu w rejonie 1,72. Kluczowe były i są nadal kwestie negocjacji brexitowych. Wydaje się, że choćby umiarkowanie pozytywne informacje powinny mocno wspierać Funta. Z drugiej strony, dolar kanadyjski wygląda dość słabo, często nawet mimo niezłych informacji gospodarczych. Wczoraj pojawiły się doniesienia, że Unia Europejska może zaproponować Wielkiej Brytanii mechanizm pozwalający na wyjście z tymczasowej unii celnej, co jest jednym z pomysłów na rozwiązanie sporu związanego z Irlandią Północną. Wcześnie media spekulowały o tajnym planie premier May, choć i to okazało się nieprawdą. Jedna z wypowiedzi szefa resortu handlu studzi nastroje, gdyż minister stwierdził, że porozumienie jest konieczne, aczkolwiek raczej nie zostanie zawarte w tym ani przyszłym miesiącu.

gbpcad


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Pre-Market: Niemiecki rynek koncentruje się na odejściu kanclerz, wybory w USA oraz publikacja spółek

EUR/AUD – notowania tej pary konsolidują w ramach tzw. formacji inside bara. Z jednej strony mamy silny ruch spadkowy, z drugiej możliwy jest stan wyprzedania, po którym spodziewany byłby choć niewielki ruch w górę. Dłuższe dolne cienie świec sugerują chwilowe odbicie. W dzisiejszym posiedzeniu Banku Australii nie zaszły żadne zmiany, stąd też brak reakcji na wykresie. Jeżeli chodzi o Euro, dość neutralnie wypadły odczyty PMI, także bez większego wpływu na rynki. Warto pamiętać, że zbliża się termin naniesienia poprawek do projektu budżetu Włoch. Czas upływa 13 listopada i jak dotąd włoski rząd nie przejawia oznak chęci pójścia na kompromis. Im bliżej więc ostatecznego terminu, tym może być ciekawiej na parach z Euro, a także na wykresie włoskich obligacji.

euraudtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURUSD na rocznych minimach. Podwójne dno powstrzyma dalsze spadki?
Następny artykułPoranek z rynkami – 07 Listopada [NAGRANIE]
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here