Naga MarketsBlok po 22 – 6 lipca 2020: EUR/USD, AUD/USD Początek nowego tygodnia przyniósł zaskakująco silny optymizm, szczególnie na rynkach akcyjnych w Azji. Te nastroje przełożyły się na udany poranek sesji giełdowej na Starym Kontynencie. Do końca nie wiadomo jednak co jest bezpośrednim powodem takiej poprawy nastrojów. Wprawdzie w USA zanotowano lepsze statystyki zachorowań na koronawirusa przez weekend, jednak jest to zbyt krótki okres aby wyciągać jakieś wnioski. Być może, sprawne radzenie sobie z tym samym problemem w Chinach wystarcza inwestorom do optymizmu. Warto tu dodać, że generalnie wiele azjatyckich krajów nieźle sobie poradziło i duży wpływ na to miał fakt zdobytego przez te społeczeństwa doświadczenia podczas wcześniejszej epidemii SARS.

  • Mocna sesja w Azji ustawiła nastroje w Europie
  • Lepsze nastroje to słabszy dolar
  • Jutro posiedzenie Banku Centralnego Australii

Możliwe więc, że rynki wyceniają, że skoro azjatyckie kraje potrafią zatrzymać pandemię, to kwestią czasu stanie się także jej opanowanie w USA. Na dobre nastroje napłynęły nieco mieszane dane z Europy. Nieco na minus zaskoczyły dane z Niemiec, jednak bardzo pozytywnie zaskoczyła sprzedaż detaliczna w Strefie Euro, a powrót konsumpcji jest szczególnie istotny w procesie wychodzenia z pandemii.

EUR/USD z szansą na powrót do trendu wzrostowego

Euro cały czas żyje także dużymi nadziejami na fundusz odbudowy, które może wejść w życie już w połowie lipca. Na wykresie EUR/USD cena zdaje się wracać do trendu wzrostowego, co nie zaskakuje biorąc pod uwagę dosyć niewielkie osiągnięcia strony podażowej w ostatnich tygodniach.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

AUD/USD czeka na komunikat RBA

Sukcesy w walce z pandemią jakie odnotowują Chiny przekładają się bezpośrednio na lepszą wycenę walut Antypodów. Zresztą zarówno Australia jak i Nowa Zelandia także dobrze sobie z tym problemem radzą. Kluczowe dla dolara australijskiego będzie jutrzejsze posiedzenie Banku Centralnego. Wprawdzie stopy procentowe mają pozostać na niezmienionym poziomie to zaskoczenie dla rynków może popłynąć z treści komunikatu. Warto zauważyć, że na wykresie AUD/USD od marcowego dołka, kurs wzrósł o około 27%.

audusd

To dużo jak na tak krotki czas i być może RBA przynajmniej słownie zechce powstrzymać tak dynamiczną aprecjację. Z drugiej strony, obecnie poziomy na tle ostatnich 20 lat nie są wcale szczególnie wysokie. Dzisiaj na tej parze było widać dość wyważoną reakcję na lepszy sentyment na rynkach, co pokazuje, że trwa oczekiwanie na komunikat RBA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here