Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – nowy tydzień rozpoczęliśmy od niemal kompletnej pustki w kalendarzu gospodarczym. W tym tygodniu kluczowe będą protokoły z posiedzenia FED i jeden wskaźnik z amerykańskiego rynku pracy. Generalnie jednak wzrost liczby nowych bezrobotnych nie wpływa specjalnie na dolara, gdyż był dość spodziewany. Wydaje się, że to iż obecny tydzień jest krótszy przez przerwę świąteczną, może negatywnie odbić się na Euro i bardziej ryzykownych aktywach. Taki schemat zazwyczaj obserwowaliśmy w poprzednich tygodniach i brał się z tego, że po weekendzie spodziewano się nowych fatalnych danych o rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Teraz, mimo że sytuacja nieco spowolniła, to jednak na dłuższy weekend może pojawić się odpływ kapitału w stronę dolara. Po stronie Euro może być wyceniany problem z wprowadzeniem wspólnych obligacji, po za tym kraje południa, które i tak już miały spore problemy choćby z zadłużeniem, mogę jeszcze bardziej pogrążyć Strefę Euro. Wydaje się więc, że nadal, mimo korekt, dolar powinien zyskiwać.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Ropa WTI – poniedziałkowe otwarcie na rynku ropy wypadło negatywnie, jednak szybko popyt zwiększył swoją aktywność. Powodem było przesunięcie spotkania krajów kartelu OPEC+, a więc także Rosji. Spotkanie ma się teraz odbyć w czwartek i wydaje się, że do tego czasu na ropie powinien utrzymać się względny spokój i raczej pozytywny sentyment. Wiele może zależeć od przecieków, gdyż wiadomo o różnicach stanowisk poszczególnych krajów. Prezydent Trump zagroził nawet wprowadzeniem ceł na ropę. Determinacja po podjęcia działań i redukcji wydobycia, przynajmniej ze strony USA jest spora. Jeżeli do mocnego cięcia dojdzie, z pewnością rynek ropy czeka rozwinięcie odbicia.

ropa wtiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here