Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/JPY – kończący się tydzień był udany dla strony podażowej. Wydaje się, że po za kwestiami wojny handlowej, które tak naprawdę nie przyniosły ostatnio niczego nowego, siła Jena w dużej mierze wynikała raczej ze słabości gospodarczych odczytów z USA. Słabo i poniżej oczekiwań wypadł raport ADP czy indeksy ISM. Rynek odczytuje je w kontekście zbliżającego się posiedzenia FED, które w komunikacie może być zmuszone wyrazić gotowość do działania, skoro gospodarka zaczyna zwalniać. To z kolei wystarcza aby materializowało się ryzyko obniżki stóp procentowych w przyszłości, dlatego też dolar tracił w ostatnich dniach. Kluczowymi odczytami w piątek były dane z rynku pracy, które jednak mocno i pozytywnie zaskoczyły. W końcu mielimy dobre dane z USA, gdyż wzrost nowych etatów przyspieszył, a bezrobocie spadło do 3,5%. To zmienia postać rzeczy i wydaje się, że teraz inicjatywa może przejść znowu na stronę dolara, który zacznie odrabiać straty z ubiegłego tygodnia. Na wykresie dzienny widać, że technika może temu sprzyjać, gdyż po za trendem i mocną korektą, mamy czytelny poziom wsparcia, na którym od kilku dni cena się zatrzymuje, tworząc dłuższe dolne cienie. Może to zwiastować ruch w górę.

usdjpy

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

EUR/NZD – mimo, że notowania Euro podskoczyły w ostatnim czasie, na niewiele zdało się to na tle jeszcze silniejszego dolara nowozelandzkiego. Przypomnijmy, że po za pewną poprawą w kwestii wojny handlowej, waluta ta zyskała siłami własnego banku centralnego, który najpierw wbrew wszelkim oczekiwaniom, nie zdecydował się na cięcie stóp procentowych. Później dołożono program stymulujący gospodarkę, a w kolejnych wypowiedziach szef banku centralnego oddalał wizję olejnego cięcia stóp procentowych. To sprawia, że waluta ta stała się w ostatnim czasie jedną z mocniejszych obok Funta. Z kolei po stronie Euro mamy nadal często słabe odczyty gospodarcze, a teraz dochodzi także kwestia ewentualnych ceł nałożonych przez USA m.in. na Francję. Wydaje się więc, że kierunek spadkowy powinien być zachowany na co wskazuje technika na wykresie tygodniowym.

eurnzdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here