Naga MarketsBlok po 22 – 5 października 2020: EUR/USD, Ropa WTINowy tydzień rozpoczęliśmy z całkiem dobrym sentymentem na rynkach, co automatycznie oznacza słabszego dolara. Głównym powodem były napływające w weekend, najpierw nieco sprzeczne, jednak ostatecznie dobre wieści o stanie zdrowia amerykańskiego prezydenta zakażone koronawirusem. Wydaje się, że rynki dłużej skorzystają z tego faktu i będą reagować na olejne podobne wieści jak wyjście ze szpitala czy pierwsze testy wskazujące na pokonanie choroby. Temat ten może być obserwowany pod szerszym kątem, z uwagi na wiek pacjenta i fakt zastosowania leku Remdevisir.

  • Prezydent Trump w lepszej formie, na rynki wraca optymizm
  • W tym tygodniu wypowiedzi szefów EBC i FED
  • Mocne odbicie na ropie naftowej

Uzdrowienie, które zdaje się być coraz bliżej może pomóc w utrzymaniu dobrych nastrojów. Inną kluczową kwestią jest pakiet fiskalny w USA. Po długim okresie zastoju sprawa zdaje się nieco posuwać do przodu. Wznowiono negocjacje między partiami, a prezydent Trump oznajmił, że kompromis musi zostać osiągnięty. Może to wskazywać na nieco większe ustępstwa, tak aby przed wyborami udało się wprowadzić pakt w życie.

EUR/USD z atakiem na linię korekty

W tym tygodniu warto zwrócić uwagę na dwie kwestie, po pierwsze debatę wice prezydencką oraz wystąpienia zarówno szefa FED jak i szefowej EBC. Na wykresie EUR/USD kurs atakuje górną krawędź kanału czyli także linię korekty. Wybicie bardzo pomogłoby w powrocie do głównego trendu.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Trump zdrowieje, ropa odbija

Doniesienia o zachorowaniu i kolejne wieści o stanie zdrowia prezydenta Trumpa miały bardzo duży wpływ na notowania ropy naftowej. Po dwóch sesjach mocnych spadków, dzisiaj kurs odbił i uratowane zostało wsparcie przy 36 USD za baryłkę. Wydaje się, że takie odbicie może mieć kontynuację. Na rynek napływają bowiem nowe informacje, mogące wspierać stronę popytową. Chodzi o strajk w norweskich rafineriach, który według oficjalnych danych, może zmniejszać wydobycie o około 330 tysięcy baryłek dziennie.

ropa

Po za tym, zazwyczaj konflikty zbrojne windują cenę ropy, a więc zaostrzenie się konfliktu na linii Armenia – Azerbejdżan może popytowi pomóc. Trzeba mieć na uwadze, że przez tereny tych państw przechodzą istotne instalacje do przesyłu ropy i gazu. W dodatku spekuluje się, że być może kartel OPEC rozważy wprowadzenie jakichś cięć wydobycia, widząc że poprzednie porozumienie było skuteczne, jednak obecnie brakuje impulsów popytowych na tym rynku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here