Naga MarketsWitam na nocnej zmianie.

AUD/JPY – końcówka tygodnia przyniosła dawno nie widziane umocnienie japońskiej waluty. Na tle słabego dolara australijskiego efekt umocnienia jest piorunujący. Kurs nurkuje od 4 sesji zaliczając jeden ze słabszych tygodni od początku roku. Ciekawie pod względem technicznym rozegrała się sytuacja, gdyż jak widać, ruchy wzrostowe miały powtarzający się zasięg. Po jego wypełnienie i teście linii trendu doszło do gwałtownej reakcji podaży. Patrząc na fundamenty, dolar australijski traci głównie przez czynniki polityczne, obawy związane z tym, że wojna handlowa USA – Chiny, może niekorzystnie wpłynąć na gospodarkę Australii. Dzisiaj negatywnie zaskoczył także indeks PMI dla sektora budowlanego, który spadł poniżej 50 punktów, po raz pierwszy od 20 miesięcy.

AUDJPYDaily


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

EUR/GBP – również bardzo słaby tydzień z niemal kompletem spadkowych sesji kończymy na tej parze walutowej. Euro wstrząsały Włochy oraz Turcja. Kiedy sprawa włoskiego deficytu zeszła na dalszy plan, ożywił się ponownie temat tureckiej inflacji, która rośnie w coraz szybszym tempie. Euro traci, gdyż europejskie banki mają znaczącą ekspozycję na Turcję. Z drugiej strony, wyraźne umocnienie Funta to efekt doniesień w sprawie negocjacji brexitowych. W mediach pojawiają się wzmianki o tym, że ustępstwa w sprawie granicy z Irlandią to krok w dobrą stronę, a porozumienie jest już bardzo bliskie.

Czytaj również: Kurs funta brytyjskiego pod presją Brexitu

EURGBPDailytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak przetrwać nadchodzący kryzys? – Ray Dalio
Następny artykułPomiędzy Teorią a Praktyką – 06/10/18
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here