Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/CAD – w tym tygodniu oba kraje zdecydowały się na obniżki stóp procentowych w związku z epidemią koronawirusa. Mimo, że to Stany Zjednoczone zrobiły to w bardziej zaskakujący sposób, kurs amerykańskiej waluty w ostatnich dniach zyskuje do kanadyjskiego odpowiednika, któremu ciążą także skorelowane z nim słabe notowania ropy naftowej. Z powodu wirusa może spadać na nią popyt, choćby w Chinach, co uniemożliwi większe wzrosty i przełoży się także na dalszą słabość dolara kanadyjskiego. Jutro poznamy kilka ważnych odczytów z obu państw, głównie z rynku pracy, które mogą zadecydować o końcówce tygodnia. Na wykresie W1 ten tydzień ma szanse zakończyć się długim dolnym cieniem, co w kontekście szerszego trendu i wybicia z formacji klina, może sugerować dalsze wzrosty. Warto pamiętać także o spotkaniu kartelu OPEC, który może wspomóc notowania ropy, choć ostatnio jego wpływ na rynek nie był znaczący.

usdcad

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Złoto – mimo uspokojenia sytuacji na globalnych rynkach, na wykresie widać, że złoto odrobiło już większość spadków z ostatniej gwałtownej korekty. Wydaje się to dość naturalne, gdyż kwestia koronawirusa tak szybko nie zniknie, a złoto uznawane jest za bezpieczną przystań. Także ostatnia obniżka stóp procentowych przez FED, a nawet oczekiwania kolejnego takiego kroku, wpływają na wzrosty notowań złota. Co do wirusa, wczoraj Kalifornia ogłosiła stan wyjątkowy co może podbijać notowania kruszcu, tak samo jak wzrost zakażeń w Chinach po kilku dniach spadków. Jeżeli kolejny region USA ogłosi stan wyjątkowy, może to wywołać nerwowość, która osłabi dolara, a więc pomoże w dalszych wzrostach na złocie.

goldConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here