Naga MarketsBlok po 22 – 5 maja 2021: EUR/USD, ZłotoŚrodowa sesja była piątym dniem spadkowej korekty na EUR/USD. Dzisiaj ruchy ceny nie były znaczące, co jednak nie przesądza o wyhamowywaniu impetu spadku. Umocnienie dolara było jednak dość znikome, biorąc pod uwagę argumenty jakie rynek otrzymał. Mowa o wypowiedzi byłej szefowej FED, a obecnie szefowej Departamentu Skarbu Janet Yellen, która najpierw nie wykluczyła wzrostu stóp procentowych aby zapobiec przegrzaniu gospodarki, a następnie próbowała tłumaczyć się z tej wypowiedzi. To powinno na nowo skłonić rynki do dyskusji o tym, kiedy zacznie się powolne ograniczanie skali skupu aktywów.

  • Słaba reakcja dolara na słowa Janet Yellen
  • Słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy
  • Poniżej oczekiwań także indeks ISM

Jednak reakcja zarówno na dolarze jak i na rynku długu była znikoma. To każe się zastanowić pod co grają rynki, skoro argument takiej wagi nie jest wykorzystywany. Wydaje się, że podobne wypowiedzi mogą sprawić, że przy kolejnym posiedzeniu FED, już samo nie wspomnienie o cięciu programu skupu aktywów wywoła osłabienie dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejny dzień korekty

Z drugiej strony, na rynkach panuje zasada, że skoro podażowe dla EUR/USD argumenty nie są wykorzystywane, to coś musi być nie tak z siłą podaży. Niestety, popyt także nie skorzystał z odczytów PMI ze Strefy Euro, choć oczywiście były to dane dużo mniejszego kalibru.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro dotrze w okolice 1,2350 USD w nadchodzącym miesiącu, oczekuje MUFG

Przystanek na złocie

Zaskakiwać może także fakt, że wypowiedź Janet Yellen nie wywołała większej reakcji nie tylko na dolarze i rynku długu, ale także na notowaniach złota. Całkiem dobra sytuacja tego surowca może świadczyć o tym, że rynki zaczynają grać wątkiem rosnącej inflacji, a do tego złoto nadaje się idealnie jako typowe zabezpieczenie przed wzrostem cen.

gold

Zapowiadane pakiety stymulacyjne prezydenta Bidena powinny sprawić, że złoto będzie miało lepszą perspektywę, tym bardziej, że istnieją coraz większe obawy o to, że programy te będą musiały być finansowane wzrostem zadłużenia. Dzieje się tak z powodu oporu, także w partii prezydenta, wobec pomysłu podnoszenia podatków, także tych o zysków kapitałowych. Na wykresie widać, że dopóki kurs utrzymuje się ponad wsparcie 1755,00, cały czas są szanse na ruch w kierunku górnej krawędzi kanału spadkowego.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania akcji pgnig | kurs dolara prognoza | dax notowanie | kurs biomed | dolar kurs prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here