Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd to trochę przegląd moich pozycji zajętych w ramach bloku, brakuje tylko pozycji długiej na AUD/JPY, która uległa jednak pewnej modyfikacji w porównaniu z pierwotnym zleceniem.

Zaczynamy od GBP/USD – nadal obowiązuje piątkowy pin bar, który jest retestem pokonanego oporu. Świeca została zniesiona dzisiaj mniej więcej o połowę co mogło być ciekawym zagraniem pozycji długiej z mniejszym SL niż w piątek. Z danych makro jutro ważny odczyt PMI z Wielkiej Brytanii.

NZD/JPY – para, na której zagrałem jak się potem okazało przedwcześnie, aczkolwiek dzięki SL ustawionemu pod strefą wsparcia, a nie pod świecą pozycja trwa nadal. Dzisiaj od samego rana mieliśmy spadki, które zostały odrobione w popołudniowej części dnia. Dzięki temu pojawia się pin bar, który testował poprzednie szczyty.

EUR/AUD – trzecia z kolei świeca z długim cieniem u góry, co dla mnie jako posiadacz pozycji krótkiej jest dobrą oznaką, dającą nadzieję na szybki spadek.

Tyle technika, jeżeli chodzi o fundamenty, jutro nad ranem oświadczenie na temat stóp procentowych w Australii, które może wskazać kierunek. W całym tygodniu będzie kilka ważnych danych z tego kraju, więc zapowiada się australijski tydzień na rynkach. Kolejny słaby odczyt PMI z Chin nie wywarł wielkiego wrażenia, co świadczy o umiarkowanie pozytywnym sentymencie do australijskiej waluty. Pozycja zarabia na razie jedynie dzięki dodatnim swapom.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBofA Merrill Lynch o SP500, złocie, EUR/USD oraz USD/JPY
Następny artykułTop 10 wpisów w maju
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here