Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

AUD/NZD – w ostatnich dniach wyraźnie na wartości zyskała waluta Australii. Kwestia pożarów, a następnie ryzyko obniżki stóp procentowych jest już za nami. Rynek już wycenił te ryzyka, a co do kwestii Banku Centralnego, nie tylko nie doszło do obniżki ale komunikat po posiedzeniu nawet wsparła dolara australijskiego. Inna kwestia to chiński koronawirus, który także negatywnie wpływał i wciąż może jeszcze mieć negatywny wpływ na waluty Antypodów, gdyby przełożył się na problemy w funkcjonowania chańskich fabryk. Ostatnie doniesienia mówią jednak o tym, że w Chinach znaleziono specyfik, który może zwalczyć wirusa, a to wystarcza aby zyskiwały bardziej ryzykowne aktywa. Ciekawie wygląda para AUD/NZD mająca za sobą potężne spadki. Ruch podażowy stracił na sile ale nadal mamy serię coraz niższych wierzchołków. Wydaje się, że przełamanie tego schematu mogłoby zapoczątkować większy ruch w górę.

audnzd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Ropa WTI – odbicie na surowcach, w tym na ropie czy miedzi także wspiera australijską walutę. Co do samej ropy, mamy za sobą potężny zjazd notowań, a na wykresie tygodniowym widać szansę na korektę, gdyż testujemy czytelne wsparcie. Kwestia opanowania chińskiego wirusa także wsparłaby notowania, jednak na to musimy jeszcze poczekać. Obecnie kluczowe jest spotkanie kartelu OPEC, na którym porównuje się obecną sytuację z epidemią SARS sprzed kilku lat. Jeżeli kartel podejmie decyzję o kolejnym obniżeniu limitów produkcji, to taka informacja powinna w krótkim okresie wspierać kurs surowca. Najbliższe dni powinny więc być decydujące dla losów wsparcia, na którym się znajdujemy.

ropa wtiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here