Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

AUD/USD – australijska waluta była jedną z silniejszych podczas wtorkowej sesji i to nawet na tle mocnego dolara amerykańskiego. Główny powód umocnienia to zakończone posiedzenie banku centralnego. RBA nie zmienił parametrów polityki pieniężnej, ważniejszy jednak był komunikat, w którym stwierdzono, że wcześniejsze cięcia stóp procentowych doprowadziły do wzrostu zatrudnienia i dochodów, a inflację przybliżyły do celu. Wydźwięk jest więc taki, że w najbliższym miesiącach temat kolejnych obniżek nie powinien się pojawić, co może umacniać walutę Australii. Drugi temat to wojna handlowa. Tu nadal panuje optymizm po tym jak strona chińska zapowiedziała korzystniejsze przepisy od nowego roku dla handlu zagranicznego. Na wykresie mamy więc atak na linie trendu spadkowego, który jednak nie do końca można uznać za udany.

audusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

USD/JPY – spadek siły japońskiej waluty w tym tygodniu wiąże się ze zmniejszeniem obaw dotyczących relacji USA-Chiny. Rynki zdają się na razie pomijać kwestie sporne takie jak to, że Chiny oczekują od USA wycofania wcześniejszych ceł na chińskie towary. Warto mieć na uwadze, że sprawa porozumienia między oboma krajami jest dość krucha, zwłaszcza mając na uwadze nieobliczalność prezydenta Trumpa. Na razie rynki żyją jednak optymizmem, co wymazuje ostatnią korektę na tej parze. Cena zmierza do ponownego ataku na główny opór w rejonie 109,00.

usdjpytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here