Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – w ostatnim czasie kurs głównej pary walutowej wzrósł, na co zwracaliśmy uwagę tydzień temu poprzez kolejną w tym roku pozytywną dywergencję ceny z oscylatorem. Obecnie zachodzi pytanie czy możliwe są dalsze wzrosty? Wydaje się, że wbrew trendowi – tak. Warto pamiętać, że ostatni okres przyniósł kilka rozczarowujących odczytów gospodarczych z USA, a w przyszłą środę mamy posiedzenie FOMC w sprawie stóp procentowych. Te nie zostaną najpewniej obniżone, aczkolwiek duże znaczenie będzie mieć komunikat. Słabsze dane mogą więc osłabiać dolara w najbliższych dniach, gdyż rynki będą grać pod odpowiedni komunikat. Warto także zwrócić uwagę na ignorowanie złych danych tzn. słabsze odczyty z Niemiec i Strefy Euro, a także kwestia ceł na niektóre państwa Strefy Euro, w zasadzie nie przeszkadzają europejskiej walucie w umocnieniu. Możliwe zatem, że droga do okolic 1,1170 stoi otworem.

eurusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

 

AUD/NZD – ciekawie wygląda także zestawienie tych dwóch walut z uwagi na rozbieżne zachowanie Baków Centralnych. Nowa Zelandia wsparła dwukrotne swoją walutę, pierwszy raz nie dokonując cięcia stóp procentowych mimo, że rynek tego oczekiwał. Po raz drugi, gdy ogłoszono program stymulowania gospodarki, co także zmniejsza presję na obniżkę stóp. Po za tym, kolejny raz prezes RBNZ swoimi słowami oddala możliwość cięcia stóp procentowych. Z kolei po stronie Australii nie mamy tego, a za to zaskakują nas słabe odczyty gospodarcze. Wydaje się więc, że chwilowe ruchy wzrostowe będą jedynie korektami.

aunzdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here